Zawierzenie Maryi

1 stycznia 2015

W czwartek spotkaliśmy się na Eucharystii, aby wejść wspólnie w Nowy 2015 Rok oraz prosić Ducha Świętego o potrzebne dary i siły do posługi we Wspólnocie, w naszych rodzinach, miejscach pracy, w naszej codzienności.

W głoszonej homilii o. Wiktor P. Tokarski OFM, zwrócił uwagę na potrzebę „odczarowania” naszych wyobrażeń na temat tajemnicy Bożego Narodzenia, które często bywają cukierkowe i płytkie. Słodka pachnąca czystym siankiem stajenka w rzeczywistości była bowiem zimną grotą lub szopą cuchnącą gnojem, do której nikt z nas z pewnością nie miał by ochoty zawitać. Potulni pastuszkowie byli po prostu rzezimieszkami, a Trzej Królowie parali się magią i byli wróżbitami. Także mały Jezus nie leżał w białej, czystej pieluszce.
Z takim „słodkim” obrazem Bożego Narodzenia i wyidealizowanym wizerunkiem Boga trudno się utożsamiać. Tymczasem Bóg postanowił inaczej – przyszedł do zbrodniarzy i rozbójników jako małe bezbronne dziecko. Urodził się w śmierdzącej stajni, aby udowodnić, że nami się nie brzydzi i chce wyrwać nas z bagna grzechu.

W pierwym dniu Nowego Roku 2015, na koniec Mszy Świętej odnowiliśmy zawierzenie naszej wspólnoty Matce Bozej Maryi – Pani Rzeszowskiej.


autor: Ania S


1 stycznia 2015 (czwartek) –  Wspólnotowa Msza Święta na rozpoczącie Nowego Roku 2015
Mszę Świętą odprawił: o. Wiktor P. Tokarski OFM z Lublina

Znajdź nas na Facebooku Oglądaj co robimy na Instagramie

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?