W czwartek spotkaliśmy się na Eucharystii, aby wejść wspólnie w Nowy 2015 Rok oraz prosić Ducha Świętego o potrzebne dary i siły do posługi we Wspólnocie, w naszych rodzinach, miejscach pracy, w naszej codzienności.

W głoszonej homilii o. Wiktor P. Tokarski OFM, zwrócił uwagę na potrzebę „odczarowania” naszych wyobrażeń na temat tajemnicy Bożego Narodzenia, które często bywają cukierkowe i płytkie. Słodka pachnąca czystym siankiem stajenka w rzeczywistości była bowiem zimną grotą lub szopą cuchnącą gnojem, do której nikt z nas z pewnością nie miał by ochoty zawitać. Potulni pastuszkowie byli po prostu rzezimieszkami, a Trzej Królowie parali się magią i byli wróżbitami. Także mały Jezus nie leżał w białej, czystej pieluszce.
Z takim „słodkim” obrazem Bożego Narodzenia i wyidealizowanym wizerunkiem Boga trudno się utożsamiać. Tymczasem Bóg postanowił inaczej – przyszedł do zbrodniarzy i rozbójników jako małe bezbronne dziecko. Urodził się w śmierdzącej stajni, aby udowodnić, że nami się nie brzydzi i chce wyrwać nas z bagna grzechu.

W pierwym dniu Nowego Roku 2015, na koniec Mszy Świętej odnowiliśmy zawierzenie naszej wspólnoty Matce Bozej Maryi – Pani Rzeszowskiej.


autor: Ania S


1 stycznia 2015 (czwartek) –  Wspólnotowa Msza Święta na rozpoczącie Nowego Roku 2015
Mszę Świętą odprawił: o. Wiktor P. Tokarski OFM z Lublina