8 września 2015 r. w auli Domu Diecezjalnego Tabor odbyła się jubileuszowa, sześćdziesiąta katecheza audiowizualna, pt.: Wszystko jest darem”. Gościem katechezy audiowizualnej była  Anna Makarewicz: żona, mama dwójki dzieci, autorka książki pt.: „Powiedz tylko słowo”.

Anna podzieliła sie z nami swoim świadectwem nawrócenia, które jak sama powiedziała jest łaską. Prelegentka opowiedziała zebranym, historię swojego życia, począwszy od dzieciństwa, w którym już jako mała dziewczynka, weszła na drogę zła. Pan Bóg jednak ją prowadził, mimo że ona była daleko od niego. Razem z poznanym przez Internet mężem, zamieszkała w miejscowości o nazwie Corpus Christi (Texas), która oznacza Ciało Chrystusa. Ani życie naznaczone było momentami zbliżania sie do Boga i odchodzeniem z Jego drogi, m. in. w nieczystość, pychę, pogoń za światem, wywoływanie duchów, wróżbiarstwo, New Age, buddyzm. Pan Bóg jednak pozwolił Ani powoli odkryć Prawdę o świecie, w którym żyła. Wzięli z mężem ślub kościelny, ochrzcili dzieci. Ania poruszona świadectwem życia ludzi, których stawiał na jej drodze Pan Bóg, mimo że w jej otoczeniu były obecne również osoby mocno odciągające ją od Miłości Bożej (koleżanka ateistka, buddystka), zapragnęła mieć bliską relację z Bogiem.

Zaczęła sie modlić na różańcu, ze zrozumieniem wypowiadając słowa modlitwy „Ojcze Nasz”, pięknie przeżywała Eucharystię i czerpała siły z Sakramentów: Spowiedzi i Komunii Św. Jednak zanim doszła do poznania Prawdy, toczyła wewnętrzne walki duchowe, zadawała Bogu pytania. Bóg natchnął ją wtedy, by odpowiedzi na nie szukała w Piśmie Św.

Ania powiedziała Bogu tak, całkowicie zawierzyła Mu swoje życie, życie rodziny, bezwarunkowo oddała Panu wszystko, zgodziła się, by wszystkim kierował. Minęło 3 lata od tej chwili. Nawiązanie przez Anię prawdziwej relacji z Bogiem, spowodowało nawrócenie jej mamy i siostry, mimo że doświadczała wcześniej wielu prześladowań ze strony swojej  rodziny i innych ludzi. Podczas spotkania wyznała, że jej nawrócenie to wielka łaska, którą dał jej Pan Bóg. Mówi, że wszystko jest darem od Pana Boga, że przekazane przez nią świadectwo na dzisiejszej katechezie audiowizualnej, powinno wzbudzić w każdym z nas nadzieję i jeszcze głębszą ufność w Panu,  którego miłosierdzie w konfesjonale, zawsze rozświetla duszę, łamie lęki i rozpala w sercu olbrzymie pragnienie Miłości Bożej.

Anna Makarewicz jest autorką książki, w której dała świadectwo swojego nawrócenia i uzdrowienia wewnętrznego. Książkę dedykowała Bogu.

Relacje z tego wydarzenia możesz przeczytać tutaj.
Wszystkie zdjęcia ze spotkania możesz zobaczyć tutaj.

autor: Kasia G.
fot. :Alicja C.