Kolejna katecheza audiowizualna: „Żółty piach na uroki, czyli bezdroża medycyny naturalnej”  odbyła się  13 października 2015 roku w auli Domu Diecezjalnego „Tabor. Swoje świadectwo życia przedstawiła Milena Wróbel, która jest autorką książki „Żółty piach na uroki”. Pani Milena w sposób jasny, opowiedziała o jej styczności z metodami leczenia chorób gardła i kręgosłupa. Metody wprowadzały lęk, niepokój, pogorszenia się zdrowia, apatia a przede wszystkim rozbieżność w wyznawaniu wiary i stosowania niedopuszczalnych sił nadprzyrodzonych.

W swojej publikacji Milena Wróbel omawia z osobistej perspektywy problematykę duchowych zniewoleń wynikających z zaangażowania się w okultystyczne praktyki związane z uprawianiem medycyny naturalnej. Wiele osób uważa, że nie ma nic bezpieczniejszego dla zdrowia niż środki i metody oferowane przez medycynę naturalną. Nie wiedzą jednak, jak bardzo się mylą…

To niezwykłe świadectwo wzmocnione zostało zachętą do modlitwy do św. o. Charbela. Autorka  prezentowanej książki zawarła szereg praktycznych informacji dotyczących zagrożeń związanych z działaniami okultystycznymi, i to nie tylko w odniesieniu do medycyny naturalnej. Ukazuje cały arsenał okultystyczny, opisując mikstury, obrzędy i symbolikę, do jakiej odwołują się wyznawcy tajemnych mocy.

Dzisiejsza katecheza (tak samo jak i książki o tematyce okultyzmu) są momentem zatrzymania się i zastanowienia nad tym, jakie zagrożenia duchowe otaczają nas i jak możemy z nimi walczyć.

Relacje z tego wydarzenia możesz przeczytać tutaj.
Wszystkie zdjęcia ze spotkania możesz zobaczyć tutaj.

autor: Anna Cymerys
fot. Ala C, Grzegorz W.