Wiara to ufne powierzenie się Panu Bogu, to ufne powiedzenie TAK.

„Do pewnego miasta przybył cyrkowiec. Na 4 piętrze pomiędzy blokami rozłożył linę i przejechał na rowerze po tej linie. Były oklaski, podziw. Wtedy cyrkowiec zaproponował: – Czy ktoś chciałby się ze mną przejechać?
Miej taką wiarę i takie zaufanie, abyś pozwolił Bogu przewieźć się po linie na 4 piętrze. No i co? Wsiadasz na ten rower?”
Jest to fragment konfernecji o wierze, którą wygłosił dla nas nasz pasterz. Mówił on również: „Bóg ma dla Ciebie plan. Niezmiennym puntem tego planu jest Twoje zbawienie. Czy jesteś na autostradzie, czy zboczyłeś z kursu, czy jesteś w ciemnej dolinie, Bóg Cię poprowadzi. Jak GPS kierowcę, gdy ten zmieni w trakcie podróży zaprogramowaną trasę. Duch Święty szepce „zawróc”, a kiedy mimo to, wjedziesz na wyboje i bezrdroża, On znajdzie dla Ciebie nową drogę i pokieruje Cię na autostradę. Gdy słyszysz cichy głos Boga, nawet wtedy, gdy w Twoim życiu jest szum, krzyk, huk i dajesz się Mu wieźć na linie na wysokości 4 piętra – możesz wtedy powiedzieć, że wierzysz.
Bóg pragnie nie tylko Twojego szczęścia w wieczności, ale również tutaj w doczesnym ziemskim życiu. Dlaczego więc dzieją się nieszczęścia, czemu doświadczamy zła i cierpienia? Są dwie odpowiedzi na to pytanie: Albo sam lub Twoi bliscy ściagnęli na Ciebie te nieszcześcia albo nie wypełniasz Woli Bożej.”

Dzisiejsze spotkanie modlitewne prowadzili: Ania (animatorka diakonii wprowadzającej dla kobiet) i Jacek (lider naszej Wspólnoty). Bóg jest naszym Dobrym Pasterzem, szuka nas, gdy błądzimy, nie zważa na nic, tylko pochyla się i z troską wyciąga nas z zarośli, chaszczy i krzaków. On szuka nas i odnajduje. Gdy upadamy jak małe dzieci, pochyla się, podnosi i stawia nas na nogi.

Na zakończenie spotkania była modlitwa wstawiennicza, dla osób które o nią prosiły. Modliliśmy się również o wyzwolenie nas z grzechów wynikających z szóstego przykazania Dekalogu. Prosiliśmy Boga o błogosławieństwo i łaskę akceptacji naszej tożsamości – męskiej i kobiecej. Dziękowaliśmy, za to, że Bóg stworzył nas na Swój obraz – jako kobietę i mężczyznę.
MF