Wspólne środowe spotkanie rozpoczęliśmy Msza Święta. Podczas homilii ks Damian skierował naszą uwagę na fragment ewangelii, w którym Jezus uzdrowił trędowatych.

Pokazał jak ważna jest nasza postawa wdzięczności, która jest nieodłącznym elementem prawdziwego uzdrowienia. Na przykładach anegdot i różnych doświadczeń pasterz uczył nas jak dziękować Bogu. Jezus oczekuje abyśmy bez obawy czy wstydu umieli przyznawać się Bogu do naszych „trądów” i tak jak w Ewangelii trędowaci to zrobili, umieć wykrzyczeć na głos co nas boli.

Jezus uczy postawy ryzykownej, otwartej, prawdziwej ale i pełnej wdzięczności, takiej jak u trędowatego z Ewangelii który wrócił i podziękował Bogu za dar uzdrowienia. Nie możemy wstydzić się przyjść Boga i z radością, dziękczynieniem przyznawać się do Niego publicznie. Nie musimy asekurować się i czuć się bezpiecznie bo wierzymy że Bóg jest z nami i po naszej stronie.

Pasterz zachęcał do tego abyśmy wspólnie głośno uwielbiali Boga, podnosili ręce i śpiewali głośno, bo jeżeli jeszcze tego nie robimy to znak że jeszcze chorujemy, a przecież w tym wołaniu i uwielbieniu doznajemy uzdrowienia.

Po Mszy Świętej przed Najświętszym Sakramentem wspólnie z radością i odwagą uwielbialiśmy Boga, dziękując Mu za wszystko co nam uczynił. Następnie w modlitwie różańcowej dziękując Maryi za wspólnotowe małżeństwa prosilibyśmy o potrzebne dla nich łaski. Czas po spotkaniu był dla osób które zadeklarowały się przystąpić do poszczególnych diakonii. Animatorzy z radością przyjęli ich kandydatury.

autor: Madzia 


14 listopada 2018 r. (środa) Eucharystia Wspólnotowa w Domu Diecezjalnym Tabor
Mszę Świętą odprawił: ks. Damian Ziemba.