Spotkanie z Jezusem…

W grudniowy wieczór spotkaliśmy się na kolejnym XIX Wieczorze Charyzmatycznym. W konferencji, która poprzedziła Msze Świętą Nasz Pasterz ksiądz  Damian Ziemba pokazywał  jak ważne są w naszym życiu spotkania z  ludźmi i z Panem Bogiem.

Jezus chce się spotykać z każdym z nas, a najważniejszym miejscem tego spotkania jest nasze serce. Te relacje mogą być piękne, radosne, ale także trudne… Wszelkie spotkania nas kształtują … Nie możemy się spotkać z Bogiem jeśli nie potrafimy się spotkać z człowiekiem… Każde dobre spotkanie powinno charakteryzować trzy ważne rzeczy: obecność, otwartość i autentyczność.

Kiedy jesteśmy z Bogiem a także z drugim człowiekiem wyłączmy komórki,  umiejmy zaakceptować to co mówi druga osoba, nie narzucajmy jej swojego zdania, bądźmy prawdziwie pokorni, bo w takiej pokorze  przejawia się także nasza autentyczność.

Jezus w spotkaniach z Nim chce nas wyrywać z różnych przyzwyczajeń, poczucia bezpieczeństwa i wszystkiego tego co nie pozwala nam się rozwijać. Bóg chce, aby nasza relacja z Nim się rozwijała. W takich chwilach spróbujemy  powiedzieć Bogu wszystko… Zaufanie Panu może odmienić nasze życie… Boże prowadzenie i otwartość na nie jest bezcenna… bo Jezus chce dla nas tylko i wyłącznie dobra. ON jest tym który uzdrawia… Bóg jest z nami…

W kazaniu ksiądz Damian mocno zachęcał nas do popatrzenia na nasze  życie i zobaczenia kto w nim rządzi? Czy tą Osobą jest Jezus czy może ktoś inny…

Spotkanie z Jezusem, szczególnie w Eucharystii ma nas dotknąć, przemienić abyśmy mogli dokonać wyboru miedzy Nim, a rzeczami ziemskimi, które zabierają naszą wolność.

Bóg pamięta historie naszego życia, interesuje się nami… Pasterz nawiązał w homilii do Księgi Mądrości : „Modliłem się i dano mi zrozumienie” ( Mdr 7,7). Fragment ten  pokazuje jak spotkanie z Bogiem może nas przemienić, pozwolić nam wyjść z pewnych skomplikowanych spraw, zrozumieć trudne rzeczy w naszym życiu.  Ksiądz zauważył, że oznaką zrozumienia w Ewangelii z dnia  jest utarta mowy przez Zachariasza… Bóg chce, abyśmy w tym zrozumieniu potrafili zaniemówić…Otwartość tego spotkania powinna nam pozwolić  dać mówić także Bogu. Bóg chce posyłać każdemu Swoją Łaskie, pozwólmy Bogu działać, abyśmy umieli usłyszeć Jego Głos…Dajmy Mu dostęp do nas samych…

Wieczór zakończyła Adoracja z modlitwa o uzdrowienie. Mogliśmy zapytać samych siebie: Kim dla nas jest Jezus? Popatrzeć mu w oczy… Poczuć Jego obecność w naszych sercach… Spotkać się z Nim …Dać się dotknąć…Dać się Jezusowi zaskoczyć…Poczuć jego radość i moc.

Uwielbiamy Cię Jezu, że  zawsze Jesteś gotowy na spotkanie z każdym z nas.

autor: Alicja Cyrnek 


19 grudnia 2018 r. (środa) XIX Wieczór Charyzmatyczny, prowadził ks. Damian Ziemba oraz Wspólnota Miriam