W ostatnią środę odbył się XX (a pierwszy w tym roku) Wieczór Charyzmatyczny. Tym razem mieliśmy okazję spotkać się w nim z postacią ewangelicznego człowieka mającego uschniętą rękę.

Gościem tego wieczoru był ksiądz Paweł Knurek, który wygłosił do nas zarówno konferencję jak i homilię podczas Mszy Świętej.

Jezus uzdrawia człowieka w Synagodze, lecz zanim to zrobił, zapytał faryzeuszów o to czy prawo pozwala czynić dobrze w szabat, czy nie. Czy wolno zabić, czy uratować życie. Ci nie odpowiedzieli mu czekając na to co się stanie. Czasem i my bywamy takimi ludźmi – trzymamy się sztywno prawa, swoich przyzwyczajeń, wyuczonych zachowań i tego jak Bóg działa. Chrystus wzywa nas do otwartości na jego działanie. Nie przychodzi by zanegować dotychczasowe prawo, ale sprawia, że staje się ono na nowo dopełnione. Dajmy się zaskoczyć temu jak działa On w naszym życiu.

Zanim Jezus uzdrowił człowieka, kazał mu wyjść na środek. Sprawia, że uzdrowienie ma nie tylko charakter prywatny, ale staje się także wydarzeniem wspólnoty. Nawiązując do wystąpienia chorego, mieliśmy możliwość podejścia do stopnia ołtarza podczas adoracji Najświętszego Sakramentu i dotknięcia niesionego przez kapłana Pana Jezusa.