Co to znaczy być uczniem Chrystusa? To znaczy zawsze podążać za swoim Mistrzem! Ale z czym to tak naprawdę się wiąże?

Podczas środowego spotkania na Mszy Świętej mogliśmy przeżywać bardzo wyjątkowy gest. Gest umycia nóg przez naszego Pasterza. Każdy z nas mógł poczuć się jak w Wieczerniku, podczas Ostatniej Wieczerzy, gdzie Jezus umywał nogi wszystkim swoim uczniom.

Ten symboliczny gest był dla nas już teraz wprowadzeniem w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Niesie on za sobą ukazanie głębokiej pokory, miłości i oczyszczenia… oczyszczenia przede wszystkim naszej duszy z grzechów. W tym geście naszego Pasterza sam Jezus przychodził do nas i uzdrawiał naszą duszę, bo był to przede wszystkim głęboki gest miłości. Uzdrawiającej miłości!

Po Eucharystii wspólnie modliliśmy się do naszej matki Maryi. Wierzymy bardzo mocno, że za jej wstawiennictwem wypraszane są szczególne łaski dla każdego z nas, ale też dla całej naszej wspólnoty. Niech Maryja prowadzi nas na wszystkich swoich drogach.

10 kwietnia 2019 r. (środa) Eucharystia i modlitwa różańcowa
Eucharystię odprawił: ks. Damian Ziemba – Pasterz Wspólnoty