Uczniowie z Emaus

24 kwietnia 2019

W środowy wieczór zgromadziliśmy się w kaplicy Domu Diecezjalnego Tabor na kolejnym już Wieczorze Charyzmatycznym. Było to nasze pierwsze spotkanie, które już odbyło się w oktawie Wielkanocnej, tym bardziej radość ze spotkania była jeszcze większa!

Początkiem naszego spotkania była konferencja ks. Mateusza Mądro, wspólna Eucharystia i adoracja Najświętszego Sakramentu. Czas, który mogliśmy spędzić przed Panem Jezusem, ciesząc się Jego obecnością w naszym życiu.

Był to czas jeszcze raz doświadczenia Zmartwychwstania. Zarówno poprzez głoszone Słowo Boże jak i modlitwę. Ks. Mateusz w swojej homilii nawiązywał do wędrówki uczniów z Emaus, którzy na swojej drodze spotkali Jezusa. Tak naprawdę każdy z nas jest takim uczniem, który spotyka Jezusa w każdym dniu swojego życia. Naszą postawę wobec niego bardzo dobrze przedstawia obraz Rembranta „Uczniowie z Emaus”, gdzie widzimy osoby, które stoją całkiem z boku i nie interesują się Jezusem, są także Ci, którzy są typowymi świątecznymi katolikami, nie wchodzącymi w bliższą relację z Bogiem są wreszcie i Ci, którzy są bardzo zachłyśnięci relacją z Nim. A czy Ty wiesz, jaką Ty masz relację? Jak chcesz budować relację z Jezusem?

Na zakończenie przeżywaliśmy adorację Najświętszego Sakramentu. Jezus dotykał nas, naszych serc, naszej duszy poprzez swoje słowa, swoją obecność. Mogliśmy przebywać z nim w Jego obecności. Przyjmować uzdrowienie i na nowo (albo może i pierwszy raz) spotkać się ze Zmartwychwstałym. Całe nasze spotkanie zakończyliśmy indywidualnym błogosławieństwem nad każdym z uczestników spotkania.

Znajdź nas na Facebooku Oglądaj co robimy na Instagramie

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Scroll Up