Uczniowie z Emaus

24 kwietnia 2019

W środowy wieczór zgromadziliśmy się w kaplicy Domu Diecezjalnego Tabor na kolejnym już Wieczorze Charyzmatycznym. Było to nasze pierwsze spotkanie, które już odbyło się w oktawie Wielkanocnej, tym bardziej radość ze spotkania była jeszcze większa!

Początkiem naszego spotkania była konferencja ks. Mateusza Mądro, wspólna Eucharystia i adoracja Najświętszego Sakramentu. Czas, który mogliśmy spędzić przed Panem Jezusem, ciesząc się Jego obecnością w naszym życiu.

Był to czas jeszcze raz doświadczenia Zmartwychwstania. Zarówno poprzez głoszone Słowo Boże jak i modlitwę. Ks. Mateusz w swojej homilii nawiązywał do wędrówki uczniów z Emaus, którzy na swojej drodze spotkali Jezusa. Tak naprawdę każdy z nas jest takim uczniem, który spotyka Jezusa w każdym dniu swojego życia. Naszą postawę wobec niego bardzo dobrze przedstawia obraz Rembranta „Uczniowie z Emaus”, gdzie widzimy osoby, które stoją całkiem z boku i nie interesują się Jezusem, są także Ci, którzy są typowymi świątecznymi katolikami, nie wchodzącymi w bliższą relację z Bogiem są wreszcie i Ci, którzy są bardzo zachłyśnięci relacją z Nim. A czy Ty wiesz, jaką Ty masz relację? Jak chcesz budować relację z Jezusem?

Na zakończenie przeżywaliśmy adorację Najświętszego Sakramentu. Jezus dotykał nas, naszych serc, naszej duszy poprzez swoje słowa, swoją obecność. Mogliśmy przebywać z nim w Jego obecności. Przyjmować uzdrowienie i na nowo (albo może i pierwszy raz) spotkać się ze Zmartwychwstałym. Całe nasze spotkanie zakończyliśmy indywidualnym błogosławieństwem nad każdym z uczestników spotkania.