Trzeba nam bardziej pragnąć chleba

7 maja 2019

J 6, 35 <<Ja jestem chlebem życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie>>.

Nasze wtorkowe spotkanie obfitowało w wiele wyjątkowych chwil. Nasz Pasterz, jak zawsze nauczał nas podczas kazania o potrzebie pragnienia chleba żywego i o unikaniu pułapek duchowych.  Odwołując się do bieżącej Ewangelii dawał nam wskazówki jak unikać zagrożeń duchowych, kłamstw złego ducha i jak radzić sobie z modlitwą i naszymi słabościami w tej kwestii. Przypomniał nam, że czasami wystarczy głośno wypowiedzieć kłamstwo, aby zrozumieć gdzie swe źródło ma Prawda, i że nasze pragnienie Boga musi powodować w nas swoisty „głód” – a jeśli czujemy, że brakuje nam tej tęsknoty za Bogiem powinniśmy się o to po prostu modlić.  Modlitwa jest rozmową z Tym, który daje życie, daje prawdziwy chleb i jest naszą codzienną ochroną i powinnością. Trwając w modlitwie odpoczywamy tak naprawdę w samym Bogu i z Niego możemy czerpać by nie brakło nam sił. Karmiąc się Słowem ożywiamy nasze dusze i ciała.

Podczas spotkania został też potwierdzony kolejny charyzmat członka naszej wspólnoty a dodatkowo cała wspólnota została przez Pasterza wezwana za głosem Kardynała Roberta Sarah’a do przyjmowania Komunii Świętej w pozycji klęczącej.

Przyjmując Komunię Świętą podczas pięknych słów pieśni „Chlebie najcichszy, otul mnie swym milczeniem, ukryj mnie w swojej bieli, wchłoń moją ciemność” wielu z nas schroniło się w Bogu i na pewno wielu zapragnęło Go jeszcze bardziej.

Po mszy udaliśmy się na spotkanie w grupkach dzielenia, gdzie mogliśmy wspólnie ubogacać się naszymi  doświadczeniami, przemyśleniami  po Wielkiej Nocy i o naszym osobistym „głodzie” Boga. Każdy z nas zabrał z ołtarza kawałek chleba w postaci opłatka, aby wpatrując się  w niego podczas spotkania kierować swe myśli na Cud Eucharystii.

autor: Kasia Zdeb

 7 maja 2019 r. (wtorek) Eucharystia i praca w grupach 
Eucharystię odprawił: ks. Damian Ziemba – Pasterz Wspólnoty

Znajdź nas na Facebooku Oglądaj co robimy na Instagramie

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Scroll Up