Jezu, Ty się tym zajmij!

4 czerwca 2019

We wtorkowe popołudnie zgromadziliśmy się w kaplicy Domu Diecezjalnego Tabor na adoracji Najświętszego Sakramentu. Jest to dla nas szczególny czas, kiedy możemy pobyć z Bogiem sam na sam.

Następnie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej z formularzem o Duchu Świętym. W czasie homilii ksiądz Damian przybliżał nam sceny z Ewangelii, kiedy to Jezus opuszczony przez wszystkich czekał na cierpienie, na śmierć. Nasz Pasterz uświadamiał nam jak ważna jest obecność. Bóg tak nas stworzył, że jesteśmy sobie nawzajem potrzebni.
Pasterz uzmysławiał nam jak często my sami przesiąkamy duchem tego świata i opuszczamy Chrystusa. Uczulał nas, że jeśli ktoś zgubił drogę do źródła, to źródło nic na tym nie traci, ale ten kto się zabłąkał może zginąć. Mówił o kłamstwach złego ducha, który wmawia nam, że jesteśmy sami. Jezus pokazał, że Bóg jest zawsze przy człowieku, zawsze. Przytaczając słowa Ewangelii: „To wam powiedziałem, abyście mieli pokój we Mnie. Na świecie doznacie ucisku, ale miejcie odwagę, Jam zwyciężył świat” (J 16,33) ksiądz Damian uświadamiał nam, że Jezus w nas wierzy, że ostatecznie z Nim zwyciężymy, a odwaga będzie pochodzić od Niego.

Nasz Pasterz porównał nas do młodych drzewek, które sadząc przywiązujemy do kijka, aby miały oparcie. Takie drzewko jest wtedy wzmocnione i może odpowiednio rosnąć. W życiu tez mamy mieć takie oparcie, taki kijek który będzie nam pomagał wzrastać. Dla nas oparciem w życiu jest relacja z Bogiem, wiara.

O. Dolindo mówił o takiej modlitwie: „Jezu Ty się tym zajmij”. Ta formuła pokazuje jasno – totalne zawierzenie Bogu. Jeżeli w Twoim życiu nie wiesz co możesz zrobić, to po prostu powiedz jedno – Jezu Ty się tym zajmij.

Po homilii radowaliśmy się wspólnie, ponieważ nasz Pasterz oficjalnie potwierdzał kolejne charyzmaty członkom naszej wspólnoty. Na zakończenie powierzyliśmy Maryi w modlitwie różańcowej całą naszą wspólnotę, małżeństwa wspólnotowe, prosząc o potrzebne łaski i dary Ducha Świętego.

Zachęcamy do udziału w naszym kolejnym spotkaniu. Będzie to Wieczór Charyzmatyczny, który odbędzie się 12 czerwca o godz. 18.00 w kaplicy Domu Diecezjalnego Tabor. Serdecznie zapraszamy.

Znajdź nas na Facebooku Oglądaj co robimy na Instagramie

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Scroll Up