XXVI Wieczory Charyzmatyczne na Taborze

9 października 2019

Wieczory Charyzmatyczne na Taborze to czas, gdy szczególnie zapraszamy do wspólnej modlitwy każdego, kto chce pogłębić swoją relację z Jezusem, znaleźć pokrzepienie serca i Światło na swojej drodze.

Przed Eucharystią wysłuchaliśmy konferencji ks. Damiana Ziemby o Duchu Świętym i pierwszym owocu jego działania w naszym życiu – miłości. Rozważając różne jej oblicza, jakie możemy spotkać w naszym życiu, szczególną uwagę poświęciliśmy miłości bezwarunkowej – agape. Właśnie taką miłość miał Jezus. Pasterz wspólnoty nawiązał także do tego jak mówiono o pierwszych chrześcijanach – ludzie zwracali uwagę przede wszystkim na to jak się wzajemnie miłowali. Czym zatem jest miłość? To Jezus – jeśli niosę Jezusa innym to znak, że ich kocham.

Tego dnia mogliśmy wysłuchać czytania o Jonaszu odpoczywającym pod krzewem rycynusowym, który Pan Bóg mu najpierw dał, a następnie odebrał.

Pierwsze czytanie z dnia:  Jon 4, 1-11

Pasterz wspólnoty omawiając pierwsze czytanie, spojrzał szerzej na historię Jonasza – jego powołanie, ucieczkę do Tarszisz, zjedzenie przez wielką rybę i ponowne podjęcie misji, do której zaprosił go Bóg. Serce Jonasza podczas całej tej wędrówki musiało skruszeć, stać się proste i uznać, że plan Boga jest lepszy niż to co wymyślił prorok. Niekiedy i my próbujemy uciekać przed tym, do czego zaprasza nas nasz Ojciec. Może właśnie w takich momentach potrzebujemy, by przez doświadczenie życia dostrzec, że to co przygotował dla nas Bóg jest lepsze od naszych zamiarów przy których się upieramy

Po Mszy Świętej zgromadziliśmy się przed Najświętszym Sakramentem, by uwielbiać Jezusa, prosić o działanie Ducha Świętego w naszym życiu. Modliliśmy się o uzdrowienie ciał oraz uwolnienie naszych serc, by jeśli tego potrzebujemy – skruszały one przed Bogiem i oddały się mu. Na koniec tuż przed błogosławieństwem, Pasterz przeszedł między uczestnikami spotkania z Najświętszym Sakramentem.

9 października 2019 r. (środa) Konferencja, Eucharystia i adoracja Najświętszego Sakramentu
Eucharystię odprawił: ks. Damian Ziemba – Pasterz Wspólnoty

Znajdź nas na Facebooku Oglądaj co robimy na Instagramie

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Scroll Up