Pan Bóg pragnie mówić do każdego z nas i czynić cuda w naszym życiu- tak zaczął swoja homilię ks. Rafał Flak.

Już na początku kaznodzieja postawił nam pytanie, na które każdy z nas mógł sobie odpowiedzieć w swoim sercu: Jaki jest mój obraz Boga? W jaki sposób historia mojego życia wpływa na moje postrzeganie Tego, który mnie stworzył?

Podkreślił, że Bóg jest przede wszystkim Osobą i powinniśmy mieć z Nim relację. Warunkiem potrzebnym do stworzenia tej relacji jest: obecność, rozmowa i wzajemne poznanie.

Ewangelia z dnia: Łk 17, 11-19

Usłyszeliśmy także komentarz do Ewangelii z dnia. Wszyscy mamy za co dziękować Bogu, przede wszystkim za dar wiary. Z dziesięciu oczyszczonych, chwałę Bogu oddał tylko jeden cudzoziemiec.

Jezus nie mówi : Uzdrowiłem Cię, tylko – „Wstań i idź, twoja wiara Cię uzdrowiła”. Jeśli doświadczamy prawdziwego Boga powinniśmy iść, dziękować Mu za to i mówić innym, czego doświadczyliśmy.

Idź i mów o niesamowitej obecności Boga, bo On może zmienić Twoje życie i życie innych – zachęcał duszpasterz. Dając nam przykład, przedstawił świadectwo doświadczenia Pana Boga w swoim życiu.

Po zakończonej Eucharystii spotkaliśmy się wspólnie przed Najświętszym Sakramentem, aby uwielbiać Jezusa i dziękować Jego Matce, w rozważaniach części chwalebnej różańca Świętego.

13 listopada 2019 r. (środa) Eucharystia i adoracja Najświętszego Sakramentu
Eucharystię odprawił: ks. Rafał Flak

Autor: Danusia, zdjęcie: Alicja Cyrnek