Pozwól sobie spotkać Boga

13 listopada 2019

Pan Bóg pragnie mówić do każdego z nas i czynić cuda w naszym życiu- tak zaczął swoja homilię ks. Rafał Flak.

Już na początku kaznodzieja postawił nam pytanie, na które każdy z nas mógł sobie odpowiedzieć w swoim sercu: Jaki jest mój obraz Boga? W jaki sposób historia mojego życia wpływa na moje postrzeganie Tego, który mnie stworzył?

Podkreślił, że Bóg jest przede wszystkim Osobą i powinniśmy mieć z Nim relację. Warunkiem potrzebnym do stworzenia tej relacji jest: obecność, rozmowa i wzajemne poznanie.

Ewangelia z dnia: Łk 17, 11-19

Usłyszeliśmy także komentarz do Ewangelii z dnia. Wszyscy mamy za co dziękować Bogu, przede wszystkim za dar wiary. Z dziesięciu oczyszczonych, chwałę Bogu oddał tylko jeden cudzoziemiec.

Jezus nie mówi : Uzdrowiłem Cię, tylko – „Wstań i idź, twoja wiara Cię uzdrowiła”. Jeśli doświadczamy prawdziwego Boga powinniśmy iść, dziękować Mu za to i mówić innym, czego doświadczyliśmy.

Idź i mów o niesamowitej obecności Boga, bo On może zmienić Twoje życie i życie innych – zachęcał duszpasterz. Dając nam przykład, przedstawił świadectwo doświadczenia Pana Boga w swoim życiu.

Po zakończonej Eucharystii spotkaliśmy się wspólnie przed Najświętszym Sakramentem, aby uwielbiać Jezusa i dziękować Jego Matce, w rozważaniach części chwalebnej różańca Świętego.

13 listopada 2019 r. (środa) Eucharystia i adoracja Najświętszego Sakramentu
Eucharystię odprawił: ks. Rafał Flak

Autor: Danusia, zdjęcie: Alicja Cyrnek

Znajdź nas na Facebooku Oglądaj co robimy na Instagramie

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?