Przypomnij sobie swój chrzest

6 listopada 2019

Czy pamiętamy swój chrzest? Zapewne nie – byliśmy wtedy najczęściej zbyt mali. Jednak może pamiętamy datę swojego chrztu?

Tego dnia mieliśmy okazję do odnowienia naszych przyrzeczeń chrzcielnych. W obrzędzie obmycia rąk i zapalenia świec od paschału, każdy mógł usłyszeć swoje imię , „tyś jest mój syn”, „tyś jest moja córka” oraz to, że Bóg cieszy się nami.

Pasterz podczas homilii przypomniał nam jak ważnym sakramentem w naszym życiu jest chrzest święty. To dzięki niemu stajemy się częścią kościoła. Możemy nie mieć w życiu okazji, by przyjąć pozostałe sakramenty, jednak właśnie ten pierwszy sprawia, że możemy zostać zbawieni.

Pierwsze czytanie z dnia: Rz 13, 8-10

Usłyszeliśmy także komentarz do pierwszego czytania z dnia. Przez chrzest otrzymujemy Ducha Świętego, a pierwszym z jego owoców jest miłość – to właśnie o miłości mówi św. Paweł w swoim liście do Rzymian.

Może niekiedy wydaje się nam, że przykazania są trudne do zrealizowania – że aby kochać, trzeba wypełnić prawo. Pasterz zwrócił uwagę na to, że jest odwrotnie. Gdy prawdziwie miłujemy Boga i drugiego człowieka, przestrzeganie dekalogu staje się naturalną koleją rzeczy. Jak mówi św. Paweł: „Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa”.

Po zakończonej Eucharystii, spotkaliśmy wspólnie przed Najświętszym Sakramentem, by uwielbiać Pana Boga.

6 listopada 2019 r. (środa) Eucharystia i adoracja Najświętszego Sakramentu
Eucharystię odprawił: ks. Damian Ziemba – Pasterz Wspólnoty

Znajdź nas na Facebooku Oglądaj co robimy na Instagramie

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Scroll Up