Adwentowy Dzień Skupienia dla Odnów

14 grudnia 2019

14 grudnia odbył się Adwentowy Dzień Skupienia dla wszystkich wspólnot Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Rzeszowskiej. Gościliśmy także osoby z innych diecezji. Hasłem przewodnim spotkania było pytanie: „Co mówi Duch do kościołów”.

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od modlitwy do Ducha Świętego. Poprosiliśmy także Maryję o wstawiennictwo. Później wysłuchaliśmy konferencji Księdza Damiana Ziemby, który przypomniał nam treści „Dokumentów z Malines” opracowanych pod redakcją Kardynała Suenensa. Szczególnie pierwszego z nich pt. „Odnowa Charyzmatyczna”.

Duszpasterz głosił, że owocem uczestniczenia we wspólnocie Odnowy powinno być odkrycie osobistej relacji z Jezusem oraz wolne i świadome przyjęcie napełnienia Duchem Świętym. Dzięki mocy Ducha otrzymujemy charyzmaty, ale nie możemy zapominać również o doświadczeniu krzyża oraz akceptacji zbawczego cierpienia. Ksiądz przypomniał nam także jak ważne jest posłuszeństwo Kościołowi we wszystkim co robimy.

Następnie w kilkuosobowych grupkach zastanawialiśmy się czym dla nas jest Odnowa i jakie jest jej miejsce w Kościele. Jak można zaangażować wszystkie grupy Odnowy do świadectwa wiary, dla budowania Kościoła diecezjalnego. Po spotkaniach animatorzy przedstawili efekty dyskusji w grupach.

Kolejnym punktem programu była skrutacja. Najpierw Ksiądz Damian Ziemba wprowadził nas w ten rodzaj modlitwy. Później każdy mógł rozważać słowo indywidualnie.

Na zakończenie naszego spotkania odbyła się Eucharystia z udziałem Ks. Mariusza Mika – diecezjalnego duszpasterza Odnowy w Duchu Świętym. W homilii ksiądz głosił, abyśmy się dali porwać Duchowi Świętemu. Byśmy nie gasili ognia Bożego, który płonie w naszych wspólnotach. Duchowny zachęcił nas do czytania „Zeszytu Odnowy w Duchu Świętym”. Jest to czasopismo wydawane od 25 lat.

Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za ten Dzień Skupienia. Za to, że mogliśmy dowiedzieć czegoś więcej na temat Odnowy, wymienić się doświadczeniami, a przede wszystkim wspólnie pomodlić za nasze wspólnoty. Chwała Panu.

K. Ś.

14 grudnia 2019 r. (środa) Dzień skupienia.
Eucharystię odprawił: ks. Mariusz Mik – Diecezjalny duszpasterz Odnowy w Duchu Świętym diecezji rzeszowskiej.

Znajdź nas na Facebooku Oglądaj co robimy na Instagramie

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Scroll Up