XXVIII Wieczory Charyzmatyczne na Taborze

11 grudnia 2019

11 grudnia gościem wieczoru charyzmatycznego w Domu Diecezjalnym Tabor był ks. Jakub Lorenc.

Katecheza, którą wygłosił, była kontynuacją rozważań na temat drugiego daru Ducha Świętego, którym jest pokój. Kaznodzieja przypominał nam, że Pan Bóg daje nam ten dar, aby nieść go dalej. Przekonywał, że pokój powinien najpierw zagościć w naszym sercu, potem w rodzinie, we wspólnocie – wtedy dopiero będziemy mogli dawać go światu. Mówił również o tym, że jest on nam dany po to, aby nas przemieniał, doskonalił umysł i budował wspólnotę pełną pokoju.

Ks. Jakub swoją homilię oparł na Ewangelii z dnia dzisiejszego Mt 11 ( 28-30), w której Jezus mówi do nas ,, Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście a ja was pokrzepię…’’. Wyjaśniał, że Jezus nie mówi, iż rozwiąże w sposób cudowny nasze problemy, z którymi się, na co dzień zmagamy, ale że nas pokrzepi, da siłę, zainspiruje, abyśmy mogli w sposób pokojowy te problemy rozwiązać.

Kaznodzieja przekonywał, że Pan Bóg nie chce dawać nam łatwych rozwiązań, ale chce nam pokazać, ze nie jesteśmy sami, że jest Ktoś, kto nas prowadzi, kto jest w stanie wszystkie te troski przemienić. Ku pokrzepieniu serc naszych przytoczył nam fragment z Biblii- Iz 40, 31: ,, Lecz ci, co zaufali Panu, odzyskują siły , otrzymują skrzydła jak orły, biegną bez zmęczenia , bez znużenia idą ‘’.

Danusia.

11 grudnia 2019 r. (środa) Eucharystia i adoracja Najświętszego Sakramentu
Eucharystię odprawił: ks. Damian Ziemba – Pasterz Wspólnoty, konferencję wygłosił ks. Jakub Lorenc

Znajdź nas na Facebooku Oglądaj co robimy na Instagramie

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Scroll Up