Radość w Panu jest naszą ostoją

15 stycznia 2020

15 Stycznia odbył się pierwszy w tym roku Wieczór Charyzmatyczny w DD „Tabor”. Tematem naszego spotkania była radość. Rozpoczęliśmy konferencją, którą wygłosił ks. Krystian Winiarski prefekt WSD w Rzeszowie.

Duszpasterz tłumaczył nam jak być człowiekiem radości nawet doświadczając cierpienia. Chrześcijanin poprzez zakorzenienie w Jezusie zawsze jest radosny. Trzeba brać przykład z takich świętych jak Tomasz Morus, który nawet w obliczu śmierci potrafił żartować. Istotne jest, aby nie szukać radości w przeszłości czy przyszłości, bo łaska jest TERAZ.

Po konferencji uczestniczyliśmy w Eucharystii sprawowanej przez trzech księży: ks. K. Winiarskiego, ks. D. Ziembę, D. Drozda. Podczas homilii ks. Krystian zachęcał nas abyśmy otwierali oczy i zaczęli dostrzegać cuda Jezusa w naszym życiu. Warto mieć uszy otwarte na Słowo Boże oraz serce gotowe na przyjęcie Bożej Miłości.

Po Eucharystii wspólnie uwielbialiśmy Pana w Najświętszym Sakramencie. Był to również czas przepraszania za nasz brak wiary. Jesteśmy wdzięczni Panu za ten czas spotkania z Nim.

Znajdź nas na Facebooku Oglądaj co robimy na Instagramie

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?