Nabożeństwo pokutne

28 lutego 2020

We wtorkowy wieczór 25 lutego spotkaliśmy się, aby przeprosić Pana za grzechy oraz ponownie zawierzyć siebie i wspólnotę Maryi.

Na początku adorowaliśmy Najświętszy Sakrament, później uczestniczyliśmy w Eucharystii. Podczas homilii Pasterz przypomniał nam jak ważna jest wdzięczność, również wobec braci i sióstr z Miriam. Wspólnota to miejsce gdzie służymy sobie nawzajem, trzeba dbać o zgodę i dobre relacje z innymi. We wszystkich posługach, które pełnimy bardzo ważna jest pokora. Nie możemy postępować jak Apostołowie sprzeczający się kto z nich jest największy w Królestwie Niebieskim. Najlepsza nauczycielką pokory jest Maryja, warto Ją prosić o pomoc w walce z pychą.

Po Eucharystii odbyło się Nabożeństwo Pokutne podczas którego przepraszaliśmy za nasze grzechy, szczególnie za te dotyczące wspólnoty. Prosiliśmy, aby Pan wybaczył nam brak poczucia odpowiedzialności za wspólnotę, nie wypełnianie powierzonych zadań, szemranie i inne przewinienia. Przeprosiliśmy także opiekunkę naszej wspólnoty Maryję.
Jesteśmy wdzięczni Matce Bożej, że wciąż czuwa nad nami. Na koniec spotkania odnowiliśmy nasze Przymierze z Maryją.

„NIEPOKALANA MARYJO, zawierzamy Ci naszą Wspólnotę, którą otrzymaliśmy jako niczym niezasłużony dar Twojego Syna Jezusa Chrystusa. Zawierzamy ją Tobie, a przez Ciebie, Ojcu, Synowi i Duchowi Świętemu. Odtąd wyrzekamy się swojej woli, swojego zamysłu, swoich pragnień i oczekiwań względem Wspólnoty i przyjmujemy Twój PLAN względem nas.”
(fragment Aktu Zawierzenia)

Kasia Ś.

Znajdź nas na Facebooku Oglądaj co robimy na Instagramie

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Scroll Up