Słuchając Bożego Głosu

23 lutego 2020

19 lutego odbyło się kolejne spotkanie naszej wspólnoty w DD Tabor.
Najpierw adorowaliśmy w ciszy Najświętszy Sakrament. Następnie uczestniczyliśmy w Eucharystii sprawowanej przez ks. Damiana Ziembę i o. Tymona. Swoją homilię ks. Damian oparł na czytaniu z listu św. Jakuba Apostoła. Przekonywał nas jak ważne jest słuchanie Jezusa , które poparł fragmentem Pisma świętego ,, Moje owce słuchają mego głosu, a Ja znam je. Idą one za Mną! Ja daję życie wieczne. J.10, 27-30.
Podkreślił, że Pan Bóg mówi do nas ,,Szema’’- ,,Słuchaj mnie’’. ,, Jak ty słuchasz dzisiaj Jezusa?’’, Dlaczego jest ci ciężko usłyszeć głos Boga? – Bo nie masz dla niego czasu… W dalszej części homilii zachęcał, aby znaleźć w Biblii historię, która jest podobna do mojej historii życia np. historia Sary, czy może Zwiastowanie Maryi… Przypomniał, że w świątyni najważniejszym miejscem jest Tabernakulum i że rozpoznawać głos Boży to wchodzić w głąb swojego serca. Pan Bóg daje nam czasem odpowiedzi przez wydarzenia naszego życia, jak również wtedy, gdy czytamy Pismo święte, kiedy adorujemy Go w tabernakulum i kiedy wsłuchujemy się w głos naszego serca.
Czasem nie słyszymy Bożego głosu , z tego powodu, że mamy dużo  tzw.,, zapychajek’’typu: telewizja, Internet… Św. Jakub woła dzisiaj do nas ,, Wprowadzajcie słowo w czyn, a nie bądźcie tylko słuchaczami oszukującymi samych siebie.’’ Jk 1, 19- 27
W trakcie homilii pasterz zaprosił nas do małego scrutinium, w związku z tym, ze zakończyliśmy pewien okres formacji. Zadawał każdemu z nas dwa bardzo ważne pytania, na które głośno odpowiadaliśmy stojąc u stóp ołtarza: ,,Czy słuchasz głosu Jezusa ?’’ ,,Kim dla ciebie jest Jezus?’’
Zaznaczył wcześniej, że nie mamy się wzajemnie oceniać, tylko akceptować takimi, jakimi jesteśmy, bo dziś ma być miłość. To świadectwo ma nas scalać a nie podzielić. Na zakończenie homilii ks. Damian, jak przystało na pasterza wspólnoty, również szczerze odpowiedział na postawione przez siebie pytania.
Myślę, że dla każdego z nas było to bardzo mocne doświadczenie i pozwoli nam budować pełniejszą relację z Jezusem, braćmi i siostrami ze wspólnoty oraz w naszych rodzinach.

Na koniec Eucharystii, co od niedawna jest zwyczajem w naszej wspólnocie, Pasterz złożył życzenia imieninowe wszystkim, którzy w miesiącu styczniu i lutym obchodzili imieniny. Wspólna modlitwa w ich intencji i różańce, to cudowne prezenty!
Po skończonej Eucharystii odmówiliśmy część Różańca świętego.

 

Danuta P.

Znajdź nas na Facebooku Oglądaj co robimy na Instagramie

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Scroll Up