Wielkopostny Dzień Skupienia

29 lutego 2020

W dniu 29 lutego wraz z innymi Wspólnotami Odnów Diecezji Rzeszowskiej uczestniczyliśmy w Wielkopostnym Dniu Skupienia. Tematem spotkania była „walka duchowa chrześcijanina z siłami ciemności’ według IV dokumentu z Malines.

W Konferencji, którą głosił dla nas ks. Damian Ziemba, mówił o tym, że zadaniem chrześcijanina jest patrzenie na Jezusa a nie na złego ducha, który próbuje skupić naszą uwagę na sobie. Nie mamy bać się złego ducha tylko grzechu, a ochroną jak również pomocą do walki z siłami ciemności są dla nas sakramenty, przez które działa i uwalnia Jezus.

Kolejnym etapem spotkania było dzielenie w grupkach, w których rozmawialiśmy o ważności Sakramentów w naszym życiu. Następnie adorowaliśmy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie a Jezus nas uzdrawiał i uwalniał.

Na zakończenie odbyła się wspólna Eucharystia sprawowana przez ks. Damiana Ziembe, który w homilii mówił, że Kościół modli się do Jezusa, po to aby to On nas bronił, że mamy skierować swój wzrok na Jezusa i jeżeli kiedykolwiek w Swoim życiu będziesz w takiej sytuacji, że nie będziesz wiedział co zrobić i gdzie pójść to zawsze jest zawsze Ktoś, Kto poprowadzi Cię dalej i powie co robić, to jest własnie Jezus, Jezus w Kościele, więc trwajmy przy Jezusie w mocy Ducha Świętego i przy Maryi prosząc aby to dobro w nas zwyciężało a nie nasze skłonności do złego.

Znajdź nas na Facebooku Oglądaj co robimy na Instagramie

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Scroll Up