Miłość i świadectwa

15 czerwca 2020

W dniu 3 czerwca odbyło się kolejne spotkanie naszej Wspólnoty Miriam w DD Tabor.

Pełni radości i wdzięczności, że znowu możemy wspólnie trwać na modlitwie obok siebie, adorowaliśmy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, powierzając Mu w ciszy swoje radości i troski dnia codziennego, a Pan Jezus obdarzał nas pokojem i miłością.

Po adoracji spotkaliśmy się na Eucharystii, którą celebrowali nasz Pasterz Ks. Damian Ziemba i jego przyjaciel ks. Michał Piętka. Słowo wygłosił dla nas ks. Michał, mówił o tym, że czerwiec to czas podsumowań roku formacyjnego oraz refleksji nad sukcesami i porażkami tej formacji, zarówno indywidualnej jak i wspólnotowej. Podsumowanie to oparł na Słowie z dnia i zadając cztery pytania:
1. Jak u mnie wyglądała w tym roku miłość, czy wzrosłem w tej miłości do Boga i człowieka, czy rozpaliłem charyzmat miłości na nowo?
2. Czy dałem życie w tym roku, czy dzięki mnie ktoś znalazł Jezusa, czy przyprowadziłem kogoś do wspólnoty?
3. Czy istotą we wspólnocie w której jestem, jest dla mnie Jezus, zbawienie i niebo czy coś innego? 4. Czy żyję łaską uświęcającą w codzienności, czy daje życie innym czy je zabieram?
Z tymi pytaniami ks. Michał nas zostawił, by one w nas pracowały, byśmy się z nimi mierzyli podsumowując swój rok formacji. Po Eucharystii rozważaliśmy część Chwalebną Różańca Świętego, a po modlitwie różańcowej wysłuchaliśmy kilku świadectw o doświadczaniu Boga w codzienności, o Jego obecności i opiece. Tymi doświadczeniami podzielili się z nami Teresa, Magdalena, Dorota, Katarzyna, Basia i Dawid.
Na zakończenie spotkania odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski.

Znajdź nas na Facebooku Oglądaj co robimy na Instagramie

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Scroll Up