Bez miłości nie da się żyć

17 września 2020

Nasze cotygodniowe spotkanie rozpoczęliśmy spotkaniem z Jezusem w Najświętszym Sakramencie, dzięki czemu mogliśmy w ciszy przygotować się do Mszy.

Ksiądz Damian przywitał nas na Eucharystii jak w domu, bo właśnie we wspólnocie mamy czuć się dobrze. W tym roku formacyjnym skupiamy się na pierwszym czytaniu, stąd kazanie koncentrowało się wokół Hymnu o miłości. Jest to fragment z Listu do Koryntian, który szczególnie powinien nas dotykać. Św. Paweł podkreśla, że wszystkie charyzmaty nie będą miały znaczenia, jeżeli zabraknie nam miłości, a pisze to po 16 latach posługiwania charyzmatami.

Miłość prowadzi do doskonałości, a rozłamy są wynikiem jej braku. Dlatego Hymn o miłości może służyć jako rachunek sumienia. Czy wyciągasz rękę do kogoś ze wspólnoty z kim się pokłóciłeś? Czy masz czas, aby docenić inność, i tak, jak św. Paweł, spędzać czas z różnymi ludźmi? Chrześcijanin wie, że bez miłości nie da się żyć, ale jednocześnie, że miłość jest trudna.
Po przyjęciu Pana prosiliśmy, aby Duch Święty stwarzał nas na nowo, aby uciszył nasze burze uczuć, emocji i dał nam poznać siebie w prawdzie. Pragniemy, aby przychodził do nas w mroku i pozwalał widzieć siebie, tak jak On nas widzi.

Na koniec Mszy otrzymaliśmy trzy zadania: 1) przemyśleć nasze braki w miłości, 2) pomyśleć o osobach, którym nie przebaczyliśmy, 3) znaleźć w sobie kłamstwa, kompleksy (będziemy mogli się ich wyrzec podczas nabożeństwa za tydzień, warto je sobie spisać na kartce). Ksiądz Damian przypomniał nam też o Biuletynie.

Po Eucharystii rozeszliśmy się do małych grupek, gdzie mogliśmy dzielić się tematem wiary, jak kształtowała się przez wakacje i jak wygląda dzisiaj. O 9 odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski.

Znajdź nas na Facebooku Oglądaj co robimy na Instagramie

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?