Wieczory Charyzmatyczne – wrzesień 2020

14 września 2020

Dziewiątego września spotkaliśmy się na pierwszym po wakacjach, Wieczorze Charyzmatycznym. Wszyscy spragnieni Bożego Słowa.

Konferencję na temat zagrożeń duchowych wygłosił nasz pasterz Damian Ziemba.

Powiedział, iż te zagrożenia mogą dotykać każdego z nas, i dodał, że walka pomiędzy dobrem a złem dokonuje się na naszych oczach. Zaznaczył również, iż każdy z nas wie jak walczyć z zagrożeniami, używając wolnej woli i rozumu.

Kaznodzieja zauważył, iż ,,Zły’’ nabiera nas na różne sposoby i dlatego nie jesteśmy wolni od pokus.

Zamiarem Pana Boga, było by stworzyć na Ziemi Raj- oświadczył ks. Damian, by człowiek był szczęśliwy, bo tylko Bóg ma możliwość stwarzania. Lucyfer się jednak przeciw temu zbuntował. Każdy z nas posiadając wolną wolę może poddać się pod działanie Złego, mówił dalej Pasterz, i wtedy on będzie przez nas panował.

Mówca podkreślił, że to Wspólnota stanowi dla nas obronę przed atakami złego i dlatego demon będzie chciał nas od niej odizolować, po ta, aby było mu łatwiej nami manipulować. Ksiądz Damian zauważył, iż demon, chce nas mieć w swoim posiadaniu i do tego wykorzystuje techniki tego świata, relacje między ludźmi, grzechy ciężkie, lekceważenie grzechów lekkich, po to, aby siać zło. Następnie przywołał opowieść o pszenicy i kąkolu; M.13, 24. Przypomniał nam, że to zło może przybierać różne formy np. : amulety, sztuki walk wschodnich, alkohol, narkotyki itp.

Przemawiający podkreślił, że wielokrotnie, zapraszamy złego ducha, aby w nas zamieszkał np. poprzez wywoływanie duchów, a potem dziwimy się, że pojawia się w nas złość, agresja, nocne lęki itd.. Stwierdził, że może to dotyczyć również dzieci, które poprzez takie praktyki, są tym potem przesiąknięte i maja różnorodne problemy. Pasterz orzekł, że zły duch, nigdy nie chce zrezygnować z człowieka i będzie walczył o niego do samego końca.

W dalszej części wypowiedzi ks. Damian zaznaczył, że chrześcijaństwo to jest postrzeganie świata i dodał, po chwili, że to co może być smutne dla świata, dla nas może być radością. Dodał, że kościół najbardziej rodził się wtedy, gdy był odrzucany.

Ksiądz Ziemba podał nam również kroki wychodzenia od zła. Są to :

• spowiedź
    -modlitwy wstawiennicze, uwolnienia
    -egzorcyzm
  • sakramentalia (sól, woda, olej, świece)
  • krzyż św. Benedykta

Jak stwierdził, ks. Damian, proces wychodzenia ze zła jest długi, bo demon będzie człowiekowi wmawiał, iż Bóg go opuścił, oraz wiele innych kłamstw, zwłaszcza wtedy, gdy ten człowiek chce coś zrobić ze swoim życiem…

Pasterz zakomunikował, iż demon już przegrał i on dobrze o tym wie.

W dalszej części konferencji dowiedzieliśmy się, kogo atakuje zły? Jak stwierdził ksiądz, są to sataniści, a także ludzie pobożni. Toczy się również walka o dzieci. Satanistów będzie demon ,,ciągnął ‘’, jak powiedział mówca w większą nienawiść, a u pobożnych będzie często wykorzystywał ,, moje ja’’. Przez te grzechy, jak stwierdził prelegent, my stajemy się dziećmi złego ducha, bo demon przerabia Dzieci Boże, upodabniając je do siebie- zawyrokował. Kaznodzieja stwierdził , że nasze sumienie, mamy oprzeć o prawdę Ewangelii i jeśli prawdziwie przylgniemy do Jezusa , to nie będzie miejsca dla ,, Złego’’. Na zakończenie ,Pasterz podkreślił, że każdy Wieczór Charyzmatyczny, ma nam uzmysłowić, iż powinniśmy trwać w Bożej łasce i zachęcił byśmy prosili Jezusa o uwolnienie podczas dzisiejszej Mszy św.

Po wygłoszonej konferencji odbyła się Msza święta, którą celebrował ksiądz Damian i również on wygłosił homilię, którą oparł na czytaniu z Pierwszego Listu św. Pawła Apostoła do Koryntian.

Jak zaznaczył, największym problemem w Koryncie były podziały, często dochodziło do niezgody i nienawiści. Jak stwierdził ks. Damian, Ewangelia w Koryncie się nie zakorzeniła. Następnie nasz Pasterz zadał nam bardzo ważne pytania : Czy żyjemy Ewangelią? Kogo dzisiaj pobłogosławiliśmy? Każdy mógł na nie odpowiedzieć w swoim sumieniu.

Te trudności w Koryncie, jak stwierdził ks. Ziemba, wynikały stąd, że nie wszyscy byli ochrzczeni, np. żona tak, mąż nie, lub odwrotnie.

Św. Paweł nauczając ich, wskazywał, iż czas jest krótki, pytał, czego szukają w kościele: prawdy czy usprawiedliwienia? Pasterz podkreślił, że chrześcijanin ma być zawsze gotowy na przejście do nieba i dodał, że pan Bóg stworzył nas do tego świata, po to abyśmy doszli do nieba. Zauważył, ze kryzysy egzystencjalne są po to, abyśmy wiedzieli , że dopiero w niebie będziemy ,,spełnieni’’.

Kaznodzieja mówił dalej, że podstawowym powołaniem człowieka jest powołanie do świętości: ,,Bądźcie wy doskonali jak doskonały jest ojciec niebieski’’( M. 5, 48) Następnie dodał, że , gdzie ginie świętość, tam budzą się demony. W dalszej części homilii ksiądz chciał, byśmy zastanowili się nad tym, po co nam chrześcijaństwo? Duszpasterz stwierdził, po chwili, iż powołanie do świętości to jest nasz skarb, który mamy rozwijać, ponieważ pan Bóg chce nas wszystkich w niebie. Zachęcał, byśmy prosili Jezusa, by on pokazał, nam, dokąd zmierzamy.

Po zakończonej Eucharystii ks. Damian odmówił modlitwę o uwolnienie. Następnie uwielbialiśmy Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie, wraz z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie, prowadzoną przez ks. Damiana i diakonię prowadzenia spotkań oraz diakonię prorocką. Na zakończenie Wieczoru Charyzmatycznego nasz Pasterz pobłogosławił każdego z nas Najświętszym Sakramentem . Przed rozejściem do naszych domów zaśpiewaliśmy Apel Jasnogórski.