Zawsze ufaj Jego Słowu…

23 września 2020

Rok formacyjny ruszył pełną parą! 

W poszukiwaniu skupienia przed czekającymi nas podczas dzisiejszego spotkania zadaniami, mogliśmy w ciszy poprzebywać przed Najświętszym Sakramentem.

Następnie w trakcie Eucharystii, z uwagą wsłuchaliśmy się w słowa naszego Pasterza, który rozważał fragment z Księgi Przysłów. Mimo, że jej teksty czytane są w kościele bardzo rzadko, niewątpliwie są bardzo ważne. Zachęcają nas, aby modlić się tak jak król Salomon o dar mądrości. A mądrość ta, to nic innego jak dar poznania Jezusa i Słowa Bożego. W Słowie tym, odzwierciedla się bowiem sens naszego życia. W nim znajdujemy wskazówki jak postępować i jakie drogi wybierać. Nierzadko drogi te będą trudne, wręcz wymagające od nas ogromnego poświęcenia. Święty ojciec Pio z Pietrelciny, patron dzisiejszego dnia, wierny Jezusowi i wsłuchany w Jego słowo, przyjął ciężar niesłusznych oskarżeń i nie sprzeciwił się, kiedy na lata zabroniono mu pełnienia funkcji kapłańskich. Idąc za przykładem o. Pio, który zdobył mądrość poprzez korzystanie z Daru Bożego, jakim jest mądrość Jezusa, mogliśmy modlić się słowami pieśni: „Pokładam w Panu ufność mą, zawsze ufam Jego Słowu”.

Po Eucharystii, trwając w zaufaniu przed Najświętszym Sakramentem, rozpoczęliśmy modlitwę różańcową. Wierząc, że stoimy przed Synem Bożym, sercem, rozumem i wolą poddaliśmy się prowadzonej przez Ks. Damiana modlitwie uzdrowienia i uwolnienia. W ręce Maryi oddawaliśmy nasze braki w miłości względem Boga, bliźniego i nas samych. Błagaliśmy Jezusa o nawrócenie oraz o wypełnienie nas Jego miłością, w taki sposób, aby działała w dwie strony. Chcemy bowiem nie tylko przyjmować miłość Jezusa, ale też obdarowywać nią innych, szczególnie w naszych domach, w pracy, w relacjach, ale też nie zapominając o nas samych. Bo Bóg stworzył nas z miłości do miłości, dając nam jej znak- Krzyż Jezusa oraz posyłając Ducha Świętego, aby wlewał w nas ten dar.

Podczas modlitwy dotknęliśmy również kwestii przebaczenia. W biuletynie Wspólnoty, przewidziane na dzisiaj rozważanie Konstytucji Gaudium et spes pkt. 28, zachęca nas właśnie do przebaczenia, będącego szczególnym wyrazem miłości i szacunku wobec naszych nieprzyjaciół. Musimy pamiętać, że przebaczenie to decyzja woli. Mimo bólu, mamy możliwość
w imię Jezusa Chrystusa wybaczać tym, którzy nas skrzywdzili.

Spotkanie zakończyliśmy pieśnią do Maryi, Królowej Pokoju, która nieustannie prowadzi nas do swojego Syna. 

Znajdź nas na Facebooku Oglądaj co robimy na Instagramie

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?