Czas adwentu – czas oczekiwania i zmagań

2 grudnia 2020

Adwent to czas oczekiwania na Jezusa.

Ale jest to również czas duchowych zmagań. Mimo trudności warto jednak podjąć zadania, które przygotują nas na przyjście Pana Jezusa. Może być to chociażby praca z biuletynem, gdzie Pasterz zachęca nas do rozważania Litanii do Serca Pana Jezusa. Jest to przecież mobilizowanie się do duchowego rozwoju.

W obecnym czasie wszystkie teksty liturgiczne mówią nam o tym, że Pan Jezus niebawem się narodzi. Jednocześnie uświadamiają nam o powtórnym przyjściu Jezusa. W adwencie, w oczekiwaniu, warto więc naśladować trzy szczególne osoby: Proroka Izajasza- który przewidział przyjście Mesjasza, Jana Chrzciciela – przy którym podejmujemy trud nawrócenia (podobnie jak nad Jordanem pierwsi chrześcijanie) oraz Maryję – zwłaszcza w Uroczystości Niepokalanego Poczęcia, kiedy to widzimy, że Jezus przychodzi do nas, poronionych, żyjących w grzechu.

Adwent ma nas rozwijać. Często żyjemy jak w iluzji fałszując to, co jest dla nas cenne, tak jak w przypadku przygotowania się na przyjście Jezusa. Bo przecież wszystkie przygotowania przedświąteczne, mogą być właśnie iluzją przygotowania się na przyjście Pana Jezusa. Nie dajmy się ponieść iluzji…

Rozważając pierwsze czytanie w dniu dzisiejszym widzimy, że Pan Bóg zaprasza nas na ucztę mesjańską. Jezus bardzo często był uczestnikiem na wielu ucztach. I to właśnie uczta jest znakiem, po którym możemy Go rozpoznać.  Bo tą ucztą jest także Eucharystia, a my jako jej uczestnicy tu na ziemi, zostaniemy rozpoznani przez samego Boga, kiedy przyjdzie dla nas czas Nieba. 

Czujmy się zaproszeni przez Pana Jezusa na tą wspaniałą Ucztę i zachęceni tym zaproszeniem prowadźmy nasze rodziny przez czas adwentu. 

Znajdź nas na Facebooku Oglądaj co robimy na Instagramie

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?