Nie bądźmy niczego dłużni…

3 listopada 2021

We środę 03.11 odbyło się kolejne nasze spotkanie. Spotkaliśmy się jak zawsze na auli DD ,,Tabor” w Rzeszowie.

Rozpoczęło się ono od indywidualnej Adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy. Był to czas osobistego spotkania z żywym Chrystusem, powierzenia Mu swoich trosk i spraw a także czas gdzie mogliśmy wyciszyć się i przygotować na Eucharystię.

O godzinie 18.15 rozpoczęła się wspólnotowa Eucharystia pod przewodnictwem naszego Pasterza Księdza Damiana. Wsłuchiwaliśmy się w Słowo Boże skierowane do nas. W czytaniu usłyszeliśmy o wzajemnej miłości do siebie nawzajem i zachętę, abyśmy nikomu nie byli nic dłużni poza wzajemna miłością. Podczas kazania ksiądz Damian mówił o miłości do drugiego człowieka, ale też miłości do siebie samych. ,,Nie możemy pokochać drugiego człowieka jeśli wpierw nie pokochamy i nie zaakceptujemy siebie samych.”

Akceptacja i miłość do siebie jest podstawą, aby nauczyć się kochać drugiego człowieka. Oczywiście nie chodzi tu o miłość narcystyczna. Chodzi tu abyśmy kochali siebie takimi jacy jesteśmy jakich stworzył nas sam Bóg. Abyśmy nie wypominali sobie błędów jakie popełniliśmy, ale nauczyli się z nimi żyć. Bóg nam już je wybaczył jeśli wyznaliśmy je na spowiedzi, dlaczego więc mamy my sami siebie zadręczać i wręcz katować się naszymi błędami z przeszłości? Wyciągnijmy z nich wnioski i nauczmy się z nimi żyć.

Jako zadanie domowe otrzymaliśmy takie ćwiczenie:
Abyśmy stanęli w domu przed lustrem i spróbowali sobie spojrzeć w oczy. Czy będziemy umieli to zrobić? Czy zobaczymy przed lustrem kogoś kogo akceptujemy i kochamy czy kogoś kogo nienawidzimy, gardzimy?

Po Mszy Świętej oglądaliśmy wszyscy film pt. ,, Uwolnij mnie”. Film był bardzo poruszający. Uwolnij Mnie to wyjątkowy dokument, który przedstawia widzowi realia egzorcyzmów. Pokazuje mu codzienność o. Cataldo Migliazzo, znanego sycylijskiego egzorcysty z wieloletnim doświadczeniem, oraz ludzi, którym pomaga w zmaganiach w walce o ich dusze. W filmie byli Przedstawieni ludzie, ich historie i problemy oraz codzienność, z którą zmagają się każdego dnia. Po filmie i błogosławieństwie księdza Damiana wszyscy powrócili do domów.

 

Autor: Iza 

 

Znajdź nas na Facebooku Oglądaj co robimy na Instagramie

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?