Dobry Pasterz to ja i Ty

1 grudnia 2021

Dziś w pierwszą środę miesiąca a także w pierwszą środę adwentu odbyło się kolejne spotkanie naszej Wspólnoty.

Przybyło na nie bardzo wiele osób. Dla naszego Pasterza była to też radość, gdyż na spotkanie przybyli też tacy, których dawno już nie było na wspólnocie, ale pojawiło się też kilka nowych twarzy. Ksiądz Damian każdego przywitał z ciepłem i radością.

Na wstępie zaśpiewaliśmy pieśń Pan jest Pasterzem moim, miała ona nawiązywać do słów psalmu. To właśnie w psalmie usłyszeliśmy o tym jak Dobrego mamy Pasterza, którym jest Jezus Chrystus. Podczas kazania ksiądz Damian, który dla naszej wspólnoty też jest dobrym Pasterzem, przedstawił nam obraz Dobrego Pasterza inny niż my zazwyczaj mamy.

Nasz obraz Dobrego Pasterza to obraz Jezusa trzymającego na swoich ramionach owieczkę, ale Dobry Pasterz to też taki który ma procę by odstraszać wilki, laskę zakończoną takim hakiem, której używa aby owcom wskazać właściwą drogę, gdy te próbują się oddalić od stada. Wtedy taką owcę tym hakiem łapie za łeb aby ja nawrócić. I nie robi On tego aby znęcać się nad tą owcą, ale dlatego, że jest dobry i chce taką owce uchronić przed niebezpieczeństwem jakie może jej zagrażać gdy oddali się od stada.

Aby przedłożyć to na nasze dzisiejsze rozumienie tego, Dobry Pasterz, to ten kto nas prowadzi ku światłu, napomni, skarci może czasem boleśnie ale dlatego, że pragnie abyśmy podążali właściwą drogą do Zbawienia. Takim Dobrym Pasterzem może być każdy z nas dla innych w swoim otoczeniu. Dobrym Pasterzem powinien być każdy rodzic, nauczyciel, kapłan, siostra zakonna. Dobry Pasterz jest zdecydowany, troskliwy czuły, ale też gdy trzeba stanowczy i potrafiący właściwie napominać swoje stado.

Dziś w sposób szczególny chcemy dziękować Bogu za naszego wspólnotowego Pasterza, Księdza Damiana, który tak dobrze potrafi nas prowadzić do Boga. Potrafi napomnieć, doradzić, wysłuchać, pomóc powstać z upadku, opatrzeć rany zadane na duszy przez grzech. Polecamy Księdza Damiana Bogu i prosimy, aby i Ksiądz na swej drodze spotykał takich dobrych Pasterzy, którzy będą umieli prowadzić Księdza właściwymi ścieżkami, bo i pasterz może czasem zabłądzić.

Po Mszy Świętej ksiądz Damian zrobił nam krótką prelekcję dotyczącą modlitwy równoczesnej we wspólnocie. Wyjaśnił nam na czym polega i jaki jest jej sens. Mogliśmy wspólnie poćwiczyć i wczuć się w tej rodzaj modlitwy. Po tej prelekcji mieliśmy możliwość zadawania pytań dotyczących filmu ,,Uwolnij mnie” a ksiądz tłumaczył to czego nie wiedzieliśmy i nie rozumieliśmy.

Na zakończenie otrzymaliśmy zaproszenie na przyszły tydzień, na Wieczór Charyzmatyczny, odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski i otrzymaliśmy od Pasterza błogosławieństwo na cały tydzień, i bezpieczne powroty do domów.

Chwała Panu za to dzisiejsze spotkanie, które na pewno wiele wniosła w nasze życie i wędrówkę po ścieżkach naszego życia.

autor: Iza M.

Znajdź nas na Facebooku Oglądaj co robimy na Instagramie

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?