Grudniowy Wieczór Charyzmatyczny

8 grudnia 2021

Jak w każdą drugą środę miesiąca w naszej wspólnocie odbył się kolejny Wieczór Charyzmatyczny.

Było to wyjątkowe wydarzenie, ponieważ 8 grudnia obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W spotkaniu uczestniczyło wiele osób.

Na początku wszystkich zebranych przywitał Pasterz – ksiądz Damian Ziemba, następnie przedstawił ks. dr. Krzysztofa Golasa, który wygłosił katechezę na temat: „ Tajemnica Kościoła jako potężny dar Ojca”.
Konferencję poprzedziła modlitwa do Ducha Świętego.

Podczas katechezy usłyszeliśmy, że odkrycie Kościoła to jednocześnie uświadomienie sobie, iż jesteśmy dziećmi Boga dzięki łasce chrztu. Poznanie Boga nie może przyjść poza Kościołem, dlatego musimy być w Kościele, tworzyć wspólnotę, bo tworząc wspólnotę można poznać Boga. Bóg bowiem jest wspólnotą, jeden w trzech osobach.

Często zastanawiamy się, po co jest Kościół? Odpowiedź jest prosta – Kościół to miejsce naszego zbawienia i poza nim nie ma zbawienia. Człowiek chce się zbawić, czyli wyzwolić z grzechu, a tego nie można zrobić bez Kościoła, bo Kościół żyje i trwa mimo grzechu. Święci żyją pośród grzeszników, bo Kościół żyje Dobrą Nowiną o wyzwoleniu grzesznika. Bóg wychodzi jako miłosierny Ojciec na drogę i czeka na nas (grzesznych). Możemy powiedzieć, że Kościół to czekanie Pana Boga na każdego z nas.

Kolejnym punktem naszego spotkania była Eucharystia, w której realizuje się Kościół, ponieważ Jezus jest w centrum liturgii. Ksiądz Krzysztof w czasie kazania uświadomił nam, że wszystko na świecie dzieje się, dlatego że jest Jezus. Żeby spotkać się z Ojcem w niebie, można to zrobić tylko przez Jezusa. Dzięki łasce chrztu możemy słuchać Boga i ufać Mu. Bóg stworzył Jezusa – owoc wielkiej miłości Stwórcy.

Maryja jest owocem zbawienia, ponieważ została osłonięta przez Ducha Świętego niczym namiot, ze względu na zasługi Jezusa i na mocy przewidzianych Jego zasług. Maryję nazywamy Arką, owocem wierności i zaufania Słowu, bo była posłuszna Duchowi Świętemu. Niepokalana zanim ma światło krzyża, sama jest gotowa pójść na śmierć. Bóg patrzy na nas jak na swoja Oblubienicę, ponieważ Maryja jest Niepokalana, to dzięki niej jest Niepokalany Kościół. Mimo że Kościół jest doświadczany grzechem, to został obmyty miłością Boga.

Po Mszy Świętej adorowaliśmy Pana. Rozpoczęliśmy pieśnią: „Przychodzimy tu Panie dzięki Twej łasce i pozdrawiamy Cię”. Jak dobrze móc odpocząć Panie w Twej obecności. Podczas adoracji modliliśmy się do Matki Bożej Niepokalanej o uwolnienie i uzdrowienie duszy i ciała. Każdy mógł w ciszy zastanowić się do czego dąży, czy porywa go świat, czy dąży do świętości. Kolejno śpiewaliśmy: „Z wielką ufnością i pokojem nasze serce w Tobie Panie odpoczywa” , by po chwili uwielbiać Jezusa we wspólnej modlitwie. Jezus z miłości do człowieka rodzi się dla nas bezbronny, więc sięgnij po Jezusa i Jego miłość. Jezus zaprasza każdego, by Mu zaufać krocząc po wodzie, dlatego prosimy Maryję depczącą każdego węża grzechu, by prowadziła nas do Jezusa.

Następnie Pasterz przez wstawiennictwo Maryi modlił się za kobiety. Na koniec otrzymaliśmy błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
Zapraszamy Cię w każdą drugą środę miesiąca, do naszej Wspólnoty Miriam, na to szczególne nabożeństwo.

autor: Anna

Znajdź nas na Facebooku Oglądaj co robimy na Instagramie

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?