Świadectwo Ewy

1 stycznia 2022

Przypominamy świadectwo kolejnej uczestniczki Seminarium Odnowy Wiary. Poczytajcie:

W swoim życiu uczestniczyłam w różnego rodzaju rekolekcjach. Każde miały na celu przybliżenie obrazu Pana Boga, Jego potęgi i wielkiego miłosierdzia. Nie umniejszam wagi żadnych z tych , w których brałam udział, jednak Seminarium Odnowy Wiary było dla mnie czymś innym niż dotychczas – czymś wyjątkowym. Rozpoczynając rekolekcje byłam jedną z tych „ ni zimnych, ni gorących” chrześcijanek. Trudne sytuacje osobiste i przykre doświadczenia sprawiły, że byłam daleko od Pana Boga. Jednak gdzieś wewnętrznie czułam Jego obecność, że jest przy mnie i się mną opiekuje. Potrzebowałam jakiegoś znaku, bodźca, który umocni moją wiarę, mnie samą jako człowieka i chrześcijankę. Jak to w życiu bywa, nic nie dzieje się bez przypadku. Sądzę, że Pan Bóg postawił na mojej drodze osoby, które zachęciły, a wręcz przyprowadziły mnie przed Jego oblicze – dosłownie. Seminarium Odnowy Wiary to pewien schemat działania – Eucharystia, konferencja, spotkania w grupach oraz samodzielna, codzienna praca z Pismem Świętym. Dzięki temu uświadomiłam sobie wiele oczywistych prawd np. że:

 tylko regularne spotkania z Panem Bogiem podczas Mszy Świętej pomagają mi otwierać serce na Jego miłosierdzie,
 nie tylko ja grzeszę, mam problemy, dylematy i chwile zwątpienia… ,
 doświadczam stopniowego uzdrawiania mojej duszy, ciała, uczuć, emocji…,
 wspólna modlitwa dała mi możliwość odnowienia relacji , która jeszcze niedawno była nijaka i obojętna.

Uczestnictwo w Eucharystii, konferencjach, spotkania w grupach i samodzielne czytanie fragmentów Pisma Świętego stanowiło dla mnie osobiste zaproszenie i zwrócenie się ku Bogu Ojcu, Jezusowi Chrystusowi oraz Duchowi Świętemu. Konfrontacje z innymi osobami uświadomiły mi
ogrom problemów osobistych, z którymi zmierzamy się na co dzień, dały możliwość opowiedzenia o nich mimo cierpienia, przełamały także barierę wstydu i wewnętrznego bólu. Dzięki spotkaniom mieliśmy również możliwość przedstawienia na forum grupy świadectw nawrócenia i cudów, których doświadczyliśmy od Pana Boga, czy Matki Boskiej. Reasumując, uważam że niezwykle istotną rolę w rekolekcjach, a właściwie kluczową miał nasz przewodnik duchowy – ksiądz Damian Ziemba. Ten charyzmatyczny człowiek, każdym słowem udowadniał, że miłość Pana Boga jest nieskończona, wszechogarniająca, bez względu na to kim i jacy jesteśmy. Dzięki swoim elokwentnym refleksjom nad Słowem Bożym dawał nam możliwość rozwijania i nawiązywania głębokiej relacji z Trójcą Przenajświętszą. CHWAŁA PANU.

Ewa Matuszkiewicz

Znajdź nas na Facebooku Oglądaj co robimy na Instagramie

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?