Posłani by służyć

23 marca 2022

Dziś miało miejsce kolejne spotkanie naszej wspólnoty w tym czasie Wielkiego Postu. Było ono wyjątkowe, gdyż miało na celu odnowić w nas ducha służby.

Rozpoczęliśmy od Adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy. Był to czas osobistego spotkania z Bogiem i rozmowy z Nim sam na sam. Przez to mogliśmy się też przygotować do Eucharystii, wyciszyć i pozostawić Bogu wszystkie troski naszego życia, by podczas Eucharystii sprawy przyziemne nie odciągały nas od Bożej Obecności. 

Po Adoracji Najświętszego Sakramentu rozpoczęła się Eucharystia. Słuchaliśmy Słowa Bożego i otwieraliśmy nasze serca na to co do nas mówi. 

Ksiądz Damian w nawiązaniu do usłyszanego Słowa mówił do nas, że to Chrystus jest Panem naszego życia. Nie ważne jak trudne było nasze życie do tej pory, co doświadczyliśmy i w jakie popadliśmy grzechy to Chrystus może z tego wszystkiego wyciągnąć dobro. Tylko my musimy Mu zaufać i otwierać się na Jego łaski. Bez sprzeciwu. Bo to od nas zależy w jaki sposób wykorzystamy Boże dary. Poprzez trudne doświadczenia naszego życia Bóg może nas przygotowywać do wielkich i dobrych rzeczy. 

  Po homilii ksiądz Damian dokonał aktu obmycia nóg członkom naszej wspólnoty. Tak jak Chrystus, który podczas Ostatniej Wieczerzy obmył nogi 12 -stu Apostołom i w ten sposób dał nam przykład uniżenia i wzajemnej służby i miłości. 

A kiedy im umył nogi, przywdział szaty i znów zajął miejsce przy stole, rzekł do nich: «Czy rozumiecie, co wam uczyniłem?  Wy Mnie nazywacie „Nauczycielem” i „Panem” i dobrze mówicie, bo nim jestem. 1lJeżeli więc Ja, Pan i Nauczyciel, umyłem wam nogi, to i wyście powinni sobie nawzajem umywać nogi. Dałem wam bowiem przykład, abyście i wy tak czynili, jak Ja wam uczyniłem. J 13, 12-15

Gest ten miał nas na nowo otworzyć na służbę, każdemu spotkanemu człowiekowi. Mamy służyć i kochać każdego człowieka. Naszego małżonka, naszych rodziców mimo czasem trudnych relacji. Mamy otworzyć oczy a naszych potrzebujących braci i siostry, gdyż w nich też jest żywy Bóg. Wszyscy jesteśmy jedną rodziną. Bożą Rodzina i powinniśmy sobie wzajemnie służyć, nie dręczyć i prześladować. 

Jaki jest nasz ruch służby? Czy umiemy służyć tym którzy nie zawsze są dla nas łatwi?

Po nabożeństwie obmycia nóg była dalsza część Eucharystii. Po Komunii Świętej wspólnie z diakonia modlitewna adorowaliśmy Chrystusa, którego przyjęliśmy do naszych serc. 

Po błogosławieństwie odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski. 

autor: Iza M.

Znajdź nas na Facebooku Oglądaj co robimy na Instagramie

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?