Ufność w Panu

16 marca 2022

W trzecią środę marca spotkaliśmy się, aby kolejny raz adorować Pana Jezusa w ciszy, przyjąć Go do serca, a następnie po wspólnej Eucharystii odmówić modlitwę Różańcową, polecając się Maryi.

Tego dnia dokonaliśmy również zawierzenia naszej Wspólnoty i naszych rodzin Świętemu Józefowi, którego uroczystość obchodzimy w Kościele 19 marca.

Tematem przewodnim dzisiejszych czytań oraz homilii była bezwarunkowa ufność Bogu. Zarówno Jeremiasz, którego historię usłyszeliśmy w pierwszym czytaniu, jak i Dawid w Psalmie 31, zwanym zresztą „Psalmem zaufania”, w chwili prześladowania i ucisku szukają ratunku u Pana, pokładając w Nim bezgraniczną ufność. Mimo że dzisiejszy świat obficie karmi nas lękiem, podejrzliwością i nieufnością, zarówno wobec Boga, jak i drugiego człowieka, my również stawajmy przed Jezusem z ufnością i pokorą, nawet w najtrudniejszej sytuacji. Ksiądz Damian zwrócił uwagę, że żaden grzech tak nie smuci Jezusa, jak nasza nieufność – czytamy o tym m.in. w „Dzienniczku” Świętej Faustyny. Brak zaufania może niekiedy wynikać z bolesnych doświadczeń z przeszłości, zwłaszcza gdy zawiódł nas ktoś bliski. Może również rodzić się z lęku przed zranieniem. Tymczasem Bóg zawsze słyszy nasze wołanie i nawet, gdy na horyzoncie długo nie widać ratunku, On nie zostawi nas w potrzebie. Dlatego warto zaufać.

O Bożym działaniu w jej życiu mówiła dziś także Iza z naszej Wspólnoty, której świadectwa wysłuchaliśmy tuż po Eucharystii. Później wspólnie odmówiliśmy bolesną część Różańca, w naszych rozważaniach skupiając się na ofierze Pana Jezusa i na cierpieniu Maryi, która Mu w tej drodze towarzyszyła. Następnie, modląc się Litanią do Św. Józefa, dokonaliśmy wspomnianego już zawierzenia naszej Wspólnoty i rodzin temu patronowi.

Na koniec odmówiliśmy modlitwę Św. Jana Pawła II o pokój na świecie. Zanim jednak odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski, nasza Wspólnota przygotowała niespodziankę dla Księdza Damiana z okazji zbliżających się urodzin. Życzymy naszemu Pasterzowi błogosławieństwa Bożego, zdrowia i sił w codziennej posłudze i dziękujemy za to, że jest z nami!

autor: Małgorzata Dz.

Znajdź nas na Facebooku Oglądaj co robimy na Instagramie

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?