Niech się weselą szukający Pana

20 kwietnia 2022

Nasze pierwsze spotkanie po Wielkanocy, pomimo mało wiosennej pogody, upłynęło pod znakiem radości. Przede wszystkim uwielbialiśmy dziś Jezusa Zmartwychwstałego w Adoracji Najświętszego Sakramentu, a później w czasie Eucharystii. Razem z Diakonią Uwielbienia śpiewaliśmy wielkanocne pieśni o tym, że Jezus zwyciężył i jest Panem.

Również dzisiejszy Psalm 105, zwany „Pieśnią wędrowców”, mówi o radości. Czy powtarzając słowa refrenu: „Niech się weselą szukający Pana”, zdajemy sobie sprawę, że dotyczą one każdego z nas? Jak objaśnił Ksiądz Damian w swojej homilii, psalmista wzywa nas dziś do dwóch rzeczy: aby głosić chwałę Boga pośród narodów i aby odnawiać zawarte z Nim przymierze. Mowa o przymierzu z Bogiem, które niegdyś zawarł Abraham, ale także każdy z nas – w Sakramencie chrztu. Co roku podczas Liturgii Wigilii Paschalnej mamy możliwość odnowienia naszego „przymierza” w postaci przyrzeczeń chrzcielnych. Możemy również celebrować ważne momenty w życiu, gdy doświadczyliśmy nawrócenia lub szczególnej Bożej łaski – podobnie, jak świętujemy rocznice innych ważnych wydarzeń. Do tego zachęca nas dziś autor Psalmu 105, abyśmy żyli, wychwalając Pana.

Po Eucharystii odmówiliśmy wspólnie tajemnice chwalebne Różańca, którym towarzyszyły krótkie rozważania. Szczególnie modliliśmy się dziś o pokój na świecie, za nasze rodziny i Wspólnotę, o dary Ducha Świętego. Na koniec jak zwykle odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski.

autor: Małgorzata Dz.

 

Znajdź nas na Facebooku Oglądaj co robimy na Instagramie

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?