Świadectwo słowa i życia – kwietniowy Wieczór Charyzmatyczny

13 kwietnia 2022

13 kwietnia br. w naszej Wspólnocie odbył się kolejny Wieczór Charyzmatyczny, na którym gościliśmy panią Dominikę Jędrzejczyk.

Na początku wszystkich zebranych przywitał Pasterz – ksiądz Damian Ziemba i zaprosił do wysłuchania świadectwa życia naszego gościa, gdyż tematem spotkania było świadectwo słowa i życia. Jak podkreślił, naszym obowiązkiem jest dawanie świadectwa wiary przypominając nam, że zgodnie z Drogowskazami  ku dojrzałości chrześcijańskiej – świadectwo słowa i życia jest nakazem Pana, który chce, aby światłość nasza świeciła przed ludźmi i dlatego obiecał nam moc Ducha Świętego, abyśmy mogli stać się Jego świadkami; ufając tej mocy i modląc się o nią, chcę przy każdej okazji wyznawać Chrystusa, mojego Pana i Zbawiciela.
Po wprowadzeniu księdza Damiana wysłuchaliśmy świadectwa działania Boga w życiu pani Dominiki. Było to owocne spotkanie, wybrzmiała z niego nauka, że Bóg to Ten który kocha, dla którego JESTEŚ umiłowana córką, ukochanym synem Króla.

Potem uczestniczyliśmy w Eucharystii. W czasie kazania ksiądz Damian zgodnie z tematem przewodnim spotkania mówił o roli świadectwa. Na początku przytoczył słowa z ewangelii wg świętego Mateusza 5, 13-14
„Wy jesteście solą dla ziemi. Lecz jeśli sól utraci swój smak, czymże ją posolić? Na nic się już nie przyda, chyba na wyrzucenie i podeptanie przez ludzi. Wy jesteście światłością świata. Nie może ukryć się miasto położone na górze. Nie zapala się też światła i nie stawia pod korcem, ale na świeczniku, aby świeciło wszystkim, którzy są w domu”.

Pasterz, zachęca nas, aby dać świadectwo wiary, chociaż bliscy mogą nas wyśmiać, nie zrozumieć, to powinniśmy pomimo bólu nie poddawać się. Jednocześnie podkreśla, że świadectwo dotyczy męczeństwa – cytując słowa łacińskiego teologa, który pisał: „Krew męczenników jest nasieniem chrześcijan” („Semen est sanguis christianorum”). Słowa te ukazują niezmienną prawdę, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane, jest ono, paradoksalnie, niezwykle żywotne. Na koniec usłyszeliśmy, że mimo różnych trudności warto dawać świadectwo, a potwierdzeniem tego jest słynne zawołanie odnotowane w pismach Tertuliana: „Zobaczcie, jak oni się miłują” , które trafnie wyraża zdumienie pogan w obliczu fenomenu autentycznego chrześcijaństwa.

Po Eucharystii pokrzepieni Słowem i posileni Ciałem Pana uwielbiliśmy Go podczas adoracji. Stojąc w obecności Pana oddaliśmy Mu wszystko to, z czym sami sobie nie radzimy. Następnie otrzymaliśmy błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Na koniec jak zwykle odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski.

W każdą drugą środę miesiąca, zapraszamy do naszej Wspólnoty Miriam, na to szczególne nabożeństwo.

autor: Anna Sz.

Znajdź nas na Facebooku Oglądaj co robimy na Instagramie

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?