Maryja zawsze prowadzi nas do Jezusa – wrześniowy Wieczór Charyzmatyczny

14 września 2022

14 września 2022 roku odbył się pierwszy po wakacyjnej przerwie Wieczór Charyzmatyczny, który jak zawsze był poprzedzony konferencją. Spotkanie zainaugurował Pasterz naszej Wspólnoty – ksiądz Damian Ziemba wyrażając radość z naszej obecności, a następnie wygłosił konferencję.

Konferencja rozpoczęła się od wysłuchania Ewangelii wg św. Łukasza o Zwiastowaniu, następnie prowadzący zwrócił uwagę na to, że Polacy są bardzo przywiązani do Maryi. Jednak w Starym Testamencie ani razu nie pada imię Maryja, ponieważ od samego początku Bóg pieczołowicie Ją chroni. Dopiero w Zwiastowaniu poznajemy Maryję i jednocześnie Jezusa, gdyż Ona zawsze prowadzi nas do Syna Bożego. Dlaczego? Bóg dał nam Maryję, by prowadziła nas do Jezusa. Ksiądz Damian podkreślił, że na egzorcyzmach Maryja zawsze przychodzi w potędze swego Syna Jezusa Chrystusa. Matka Boża zawsze nas odniesie, nawet w najtrudniejszej sytuacji do Jezusa, ponieważ Ona niczego nie zatrzymała dla siebie.

Maryja miała także swoja walkę ze złym duchem, kiedy przez trzy dni wędrowała do Ain – Karim na spotkanie z Elżbietą, ale nie była sama, ponieważ pod sercem miała Jezusa. Dlatego Maryja jest w stanie przyjść nam z pomocą, gdy toczymy walkę duchową, więc nie bójmy się wołać do Niej. Odnawiajmy przymierze z Maryją i korzystajmy z Jej pomocy.

Następnie uczestniczyliśmy w Eucharystii. W psalmie usłyszeliśmy , by nie zapominać wielkich dzieł Boga, co zostało podkreślone w słowie skierowanym podczas kazania. Jako chrześcijanie mamy pamiętać, że w Krzyżu Chrystusa jest nasze zbawienie. Izraelici umierali po ukąszeniu przez węże, bo grzeszyli, ale Bóg mówi, jeśli chcecie być ocaleni spójrzcie na miedzianego węża, odwróćcie wzrok od tego, co was kąsa, pali, a będziecie ocaleni. Co jest dla mnie tym palącym wężem?

Pamiętaj, krzyż to nie jest znak porażki, to znak zwycięstwa, chociaż kojarzy się z trudem i bólem. Bez krzyża będziemy zgubieni, nie zbawimy się, więc nie bójmy się krzyża. Jeśli nie wiesz jak udźwignąć krzyż, wołaj do Maryi, Ona ci pomoże. Walka duchowa będzie trwała, ale jeśli chcesz odnieść zwycięstwo to patrz w górę, na krzyż, by dotrzeć tam , gdzie jest Syn i Matka.

Po Eucharystii była adoracja, uwielbialiśmy Pana Jezusa i dziękowaliśmy za to, że krzyż dzięki Jego śmierci jest znakiem zwycięstwa i naszego zbawienia. Na koniec zostaliśmy pobłogosławieni Najświętszym Sakramentem i odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski.

Jeśli chciałbyś uczestniczyć w kolejnym Wieczorze Charyzmatycznym zapraszamy Cię w każdą drugą środę miesiąca, do naszej Wspólnoty Miriam, na to szczególne nabożeństwo.

Autor: Anna Sz.

Znajdź nas na Facebooku Oglądaj co robimy na Instagramie

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?