Pierwsze powakacyjne spotkanie wspólnotowe

8 września 2022

W środę 07.09.2022 w Domu Diecezjalnym ,,Tabor” w Rzeszowie odbyło się pierwsze powakacyjne spotkanie naszej wspólnoty.

Rozpoczęło się ono o godzinie 17.45 Adoracją Najświętszego Sakramentu w ciszy.  Każdy mógł osobiście porozmawiać z Jezusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie, podziękować Mu za bezpiecznie przeżyte wakacje i powierzyć osobiste troski na kolejny rok formacyjny. Po zakończeniu Adoracji i osobistej rozmowie z Chrystusem o godzinie 18.30 uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, którą sprawował nasz Pasterz ks. Damian Ziemba. Z uwagą wysłuchaliśmy Bożego Słowa oraz nauki jaką skierował do nas Pasterz. 

Usłyszane Słowo jakie wybrzmiało na rozpoczęcie tego roku formacyjnego zachęcało nas do uważnego słuchania tego co Chrystus będzie chciał nam przekazać, przez cały ten rok, ale też do podjęcia kroków i działania w swoim życiu zgodnie, z tym co usłyszymy.

Słowa refrenu w psalmie skierowanym do nas brzmiały:
,,Posłuchaj córko, spójrz i nakłoń ucha” 

Jeśli chcemy wzmacniać naszą wiarę i relację z Bogiem, musimy słuchając słów Chrystusa, chcieć za Nimi podążać i zostawić za sobą to co dawne. Musimy porzucić nasze stare przyzwyczajenia, czasem musimy zakończyć nasze znajomości, kontakty. Może się okazać, że musimy zostawić za sobą to co wydaje się być dobre, a w rzeczywistości ściąga na nas zło i zgubę. Jeśli zaufamy Bogu i damy się Mu prowadzić, zrobimy ,,wszystko co mówi do nas Chrystus”, będziemy szczęśliwi i niczego nam w życiu nie braknie, bo Bóg troszczy się o każdego z nas i wie czego potrzebujemy. Po Komunii Świętej nasza animatorka Alicja poprowadziła krótką modlitwę uwielbienia Jezusa, Którego przyjęliśmy do naszych serc.

Po Mszy Świętej odbyło się krótkie spotkanie całej naszej wspólnoty i przypomnienie zasad działalności naszej wspólnoty dla wszystkich członków, obowiązków jakie do nas należą, gdy jesteśmy we wspólnocie oraz poznaliśmy ogólny plan formacyjny na nowy rok formacyjny. Zasady te przypomniał nam nasz Pasterz. Otrzymaliśmy do naszej formacji duchowej książkę pt. ,,O naśladowaniu Maryi” św. Tomasza a Kempis. Nasza wspólnota za patronkę ma Maryje Niepokalaną, dlatego też każdy jej członek powinien chcieć i dążyć do życia podobnego, jakie wiodła Matka Najświętsza.  Otrzymaliśmy też zaproszenie na pierwszy w tym roku Wieczór Charyzmatyczny, który odbędzie się już za tydzień 14.09.2022 roku.

Po zakończonym spotkaniu, na agapie, mieliśmy czas na wspólne rozmowy, dzielenie się doświadczeniami z przeżytych wakacjach, a to wszystko z pysznym ciastem, które przygotowała dla nas Pani Basia z naszej wspólnoty, która prowadzi Fundacje Miłość i Miłosierdzie. 

autor: Iza M. 

Znajdź nas na Facebooku Oglądaj co robimy na Instagramie

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?