Listopadowe zaduszki

3 listopada 2022

Dziś 02.11.2022 we wspomnienie wszystkich naszych wiernych zmarłych w auli DD ,,Tabor” w Rzeszowie odbyło się kolejne nasze wspólnotowe spotkanie.  

  Rozpoczęło się ono jak zawsze od Adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy, aby w ten sposób przygotować się na spotkanie z Chrystusem w Eucharystii, poprzez osobiste wyciszenie i pozostawienie Bogu tego co nas mogłoby rozpraszać i zabierać naszą uwagę. Po adoracji odbyła się Eucharystia w której modliliśmy się za wszystkich naszych zmarłych. 

Po Eucharystii modliliśmy się różańcem za naszych bliskich zmarłych, których mieliśmy możliwość, przez Mszą Świętą spisać na kartce i złożyć w koszyczku na wypominki. Modlitwie tej zostali też poleceni wszyscy zmarli, których nie wypisaliśmy ale nosimy ich w sercach i polecamy Bożemu Miłosierdziu. Po modlitwie różańcowej trwaliśmy w dalszej modlitwie przed Jezusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie, polecając Mu nas samych, abyśmy umieli tak żyć aby osiągnąć życie wieczne.  Modliliśmy się też o to by Dobry Bóg pomógł nam uleczyć zranienia i to co nas boli, by otarł nasze łzy, wywołane zranieniami, odrzuceniem w ostatnim tygodniu. Po zakończonej modlitwie ksiądz Damian udzielił nam wszystkim błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem po którym odśpiewaliśmy apel. 

Po zakończeniu wspólnotowego spotkania na auli odbyło się jeszcze krótkie spotkanie dla nowych członków wspólnoty, które poprowadziły nasze animatorki diakoni wprowadzającej – Kasia i Madzia. Nowym członkom podczas tego spotkania przedstawione zostały zasady, cele i obowiązki z  jakimi wiążę się przynależność do wspólnoty.  Nowi członkowie mogli tez usłyszeć krótkie świadectwo jednej z członkiń wspólnoty o tym co daje jej wspólnota.  

 

Znajdź nas na Facebooku Oglądaj co robimy na Instagramie

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?