Wy jesteście świątynią Boga-listopadowy Wieczór Charyzmatyczny

10 listopada 2022

9  listopada 2022 roku odbył się kolejny Wieczór Charyzmatyczny, poprzedzony konferencją, którą wygłosiła pani Kornelia Lipiec. Była to kontynuacja październikowych rozważań na temat „Jak ocalić miłość?”

Spotkanie rozpoczęła pani Barbara Zacharska –  liderka wspólnoty witając wszystkich zebranych.

Po zakończeniu konferencji uczestniczyliśmy w Eucharystii. Liturgia Słowa prowadzi nas do świątyni, gdyż 9 listopada przypada rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.  W czytaniu pierwszym  z  Księgi proroka Ezechiela usłyszeliśmy, że woda wypływająca ze świątyni niesie życie, natomiast psalmista na potwierdzenie  obecności Boga  w życiu Kościoła mówi: Pan Zastępów jest z nami,  Bóg Jakuba jest naszą obroną. Bóg jest we wnętrzu swojego Kościoła. Zaś  święty Paweł doda:  Świątynia Boga jest święta, a wy nią jesteście. 

W kazaniu ksiądz zwrócił naszą uwagę, że Jezus wyrzucając kupców ze świątyni, chce pokazać świętość tego miejsca, podkreślając fakt, iż cała przestrzeń tego miejsca należy do Boga. Oburzenie Jezusa jest  w tym przypadku gniewem sprawiedliwego,  to także  wskazówka dla nas, w jaki sposób  szanować miejsce święte, sferę sacrum.

Jak zachowuję się w kościele? Jak wygląda świątynia mojego serca? 

Te pytania powinien postawić  sobie każdy z  nas, ponieważ nasze serca mogą przypominać ten chaos i  targowisko opisane w Ewangelii świętego Jana. Pamiętaj o tym, że serce  nie ma być targowiskiem, ale domem Ojca. Nie targuj się z Bogiem, lecz oczyść swoje  serce, zrób porządek, by była w nim przestrzeń dla Pana. Zastanów się, kiedy ostatnio sprzątałeś świątynię swojego serca, by być tam z Bogiem? Zadaniem każdego z nas jest modlitwa o  to, by zrobić porządek w  swoim sercu, aby Bóg znajdował się w  centrum naszego życia.

Kolejnym punktem naszego spotkania była adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którego prosiliśmy, aby pomógł nam uporządkować nasze serca, by były godnym mieszkaniem dla Boga. 

Na koniec  zostaliśmy pobłogosławieni Najświętszym Sakramentem i odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski.

Już dziś zapraszamy Cię do udziału w kolejnym Wieczorze Charyzmatycznym Wspólnoty Miriam. Nasze wspólne uwielbienie odbywa się każdą drugą środę miesiąca w Domu Diecezjalnym „Tabor” .

                                                                                                           Autor: Anna Sz.

Znajdź nas na Facebooku Oglądaj co robimy na Instagramie

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?