„Jedynie u Pana jest sprawiedliwość i moc” – grudniowy Wieczór Charyzmatyczny

17 grudnia 2022

14 grudnia 2022 roku odbył się kolejny Wieczór Charyzmatyczny. Spotkanie rozpoczął ks. Damian Ziemba – Pasterz Wspólnoty, wyrażając radość z naszej obecności.

Następnie została wygłoszona konferencja przez panią Kornelię Lipiec, była to kontynuacja  rozważań na temat „Jak ocalić miłość?”.

Następnie uczestniczyliśmy w Eucharystii. Dzisiejsza Liturgia Słowa ukazuje Boga jako Sprawiedliwego i jedynego, w którym  jest sprawiedliwość i moc, potwierdza to czytanie z Księgi Izajasza: Ja jestem Pan i nikt poza Mną.  Psalmista zaś mówi:

Pan sam szczęściem obdarzy,
a nasza ziemia wyda swój owoc.
Sprawiedliwość będzie kroczyć przed Nim,
a śladami Jego kroków zbawienie.

Co zrobić, aby być szczęśliwym? Odpowiedź też odnajdziemy w psalmie, należy słuchać tego, co mówi Bóg.

W kazaniu Pasterz zwrócił uwagę na to, że Słowo Boże  ma być dla nas umocnieniem, a Psalm 85 jest psalmem radości i umocnienia. Pada w nim słowo szub z hebrajskiego „powracać” i  teszubach „nawrócenie”. Właśnie znaczenie szub wskazuje nam obraz  nowego świata, czyli bożego miłosierdzia, które dokonuje się w Jezusie.

Uczniowie Jana Chrzciciela  zapytali Jezusa: Czy Ty jesteś Tym, który ma przyjść, czy też innego mamy oczekiwać? Co to znaczy? Przecież Jan wiedział kim jest Jezus. To pytanie ma nam uświadomić, że do zbawienia potrzebna jest łaska, którą otrzymujemy, ale też Bóg wspomaga nasz trud w osiągnięciu tego celu. Trud jest potrzebny, by osiągnąć sukces w sporcie, a w naszym przypadku, żeby dojść do Nieba.

Ile wysiłku, trudu kosztuje  nas doskonalenie się?  Od czego Pan Bóg  chce nas dziś odciągnąć, odwrócić? Stańmy w prawdzie na temat samego siebie, bo wchodząc do nowego świata, z którym przychodzi Jezus, trzeba  się  natrudzić w pracy nad samym sobą. Pan mówi dziś do uczniów Jana, że: błogosławiony jest ten, kto nie zwątpi we Mnie. Zapytamy dlaczego? Odpowiedź jest banalna, ponieważ Pan  Bóg czeka na każdego z nas.

Jak wygląda twoje oczekiwanie  na spotkanie z Bogiem w Eucharystii, na modlitwie?

Kolejnym punktem naszego spotkania była adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którego prosiliśmy, aby wszedł we wszystkie przestrzenie naszego życia, dotykał naszych serc.  Następnie była modlitwa  za kobiety, później  ksiądz Damian wyszedł do nas na aulę z Najświętszym Sakramentem. Zatrzymywał się przy wielu osobach.

Na koniec  zostaliśmy pobłogosławieni Najświętszym Sakramentem i odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski.

Już dziś zapraszamy Cię do udziału w kolejnym Wieczorze Charyzmatycznym Wspólnoty Miriam. Nasze wspólne uwielbienie odbywa się każdą drugą środę miesiąca w Domu Diecezjalnym „Tabor” .

Autor: Anna Sz.