Roraty we Wspólnocie Miriam i wieczór świadectw

8 grudnia 2022

Dzisiaj 07.12.2022 przeżywaliśmy w naszej wspólnocie roraty.  Roraty sprawowane są ku czci Najświętszej Maryi Panny. Symbolem obecności Matki Bożej podczas Mszy Świętej jest zapalona przy ołtarzu biała świeca z niebieską wstążką, czyli tzw. roratka.  Wierni przychodzą do kościoła z własnymi lampionami, tak samo uczyniliśmy my członkowie wspólnoty. Zapalone świece zgodnie z przekazem płynącym z Przypowieści o pannach roztropnych i nierozsądnych (Mt 25) – stanowią symbol czuwania oraz oczekiwania na przyjście Zbawiciela, dlatego także i my chcieliśmy doświadczyć tego czasu czuwania i wyczekiwania na przyjście Chrystusa.

 Oczywiście przed mszą świętą mogliśmy uczestniczyć w osobistej adoracji Jezusa Chrystusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie i w ten sposób, przygotować się, wyciszyć, przed Eucharystią, która rozpoczęła się w ciemności, widać w niej było tylko zapalone nasze świece. W psalmie śpiewaliśmy słowa które miały nas wzywać, do wychwalania i błogosławienia Boga, za wszystkie jego dary i dobrodziejstwa, których nam udziela. 

Chwal i błogosław, duszo moja, Pana. Błogosław, duszo moja, Pana
i wszystko, co jest we mnie, święte imię Jego.
Błogosław, duszo moja, Pana
i nie zapominaj o wszystkich Jego dobrodziejstwach.

Całym naszym życiem mamy wychwalać Boga, który jest  miłosierny, łaskawy, nieskory do gniewu i bardzo cierpliwy.
Nie postępuje z nami według naszych grzechów
ani według win naszych nam nie odpłaca. On odpuszcza wszystkie nasze  winy, leczy wszystkie choroby, życie nasze  ratuje od zguby, obdarza nas łaską i zmiłowaniem. Są to wszystkie najlepsze przymioty i cechy naszego Boga.  Czas adwentu ma nam przypominać o Bożym miłosierdziu i dobroci, abyśmy się przez to nawracali i zmieniali nasze dotychczasowe życie. Czas Adwentu, nie jest to tylko czas kiedy mamy przygotować się na kolejne Święta Bożego Narodzenia ( posprzątać dom,  kupić prezenty, ubrać choinkę, przygotować 12 potraw na Wigilię) to nie są najważniejsze aspekty tych Świąt, ale my mamy przygotować nasze serca i dusze na to aby w naszym życiu naprawdę uobecniło się to Zbawcze wydarzenie jakim jest Narodzenie Chrystusa. Mamy też się poprzez każdy kolejny nasz adwent w życiu przygotować na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów, aby nas nie zaskoczyło to przyjście. 

Po Eucharystii w naszej wspólnocie przeżywaliśmy czas na wysłuchanie świadectw członków naszej wspólnoty, na temat działania Bożej łaski w ich życiu. Dziękujemy Bogu za każdego kto skierował do nas kilka słów osobistego świadectwa z doświadczenia Boga, aby to było dla nas drogowskazem i pochodnią w trudnych chwilach kryzysów. Po świadectwach była chwila uwielbienia Boga we wspólnej modlitwie którą prowadziła diakonia prowadzenia spotkań.  Wychwalaliśmy Dobrego Boga za wszystko czego w naszym życiu doświadczamy i dziękowaliśmy Mu za to.  Na koniec odśpiewaliśmy apel i zostaliśmy rozesłani do domów. 

Chwała Panu za wszystko co dziś usłyszeliśmy podczas tego wspólnotowego spotkania i za to, że możemy we wspólnocie kształtować się i budować drogę do zbawienia.  

Znajdź nas na Facebooku Oglądaj co robimy na Instagramie

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?