„Pan Bóg pamięta o swoim przymierzu” – styczniowy Wieczór Charyzmatyczny

11 stycznia 2023

11 stycznia 2023 roku odbył pierwszy w nowym roku Wieczór Charyzmatyczny.

Spotkanie rozpoczął ks. Damian Ziemba – Pasterz Wspólnoty, zapraszając do wysłuchania kolejnej konferencji, którą wygłosiła pani Kornelia Lipiec. Prelekcja była  kontynuacją cyklu rozważań  „Jak ocalić miłość?”.

Kolejnym punktem naszego spotkania było  uczestnictwo w Eucharystii. 

W dzisiejszych czytaniach Jezus przypomina nam, że został we wszystkim podobnym do człowieka. W Liście do Hebrajczyków autor pisze:   

Ponieważ dzieci mają udział we krwi i w ciele, dlatego i Jezus także bez żadnej różnicy otrzymał w nich udział, aby przez śmierć pokonać tego, który dzierżył władzę nad śmiercią.   

Jezus upodabnia się pod każdym względem do ludzi, aby przebłagać Boga za nasze grzechy. Natomiast psalmista podkreśla, że Pan Bóg pamięta o swoim przymierzu.

A czy my jesteśmy wierni Panu? Jak często rozmyślamy o Jego potędze          i szukamy Jego oblicza? 

W kazaniu Pasterz podkreślił, że Pan Bóg wzywa każdego z nas do trwania w przymierzu, które z Nim zawarliśmy.

Zastanów się, czy wokół twojego serca nie ma skorupy, niepozwalającej na twój duchowy wzrost?  Czy dbasz o swoje serce, żeby był w nim Pan Bóg?

Jezus w  dzisiejszej Ewangelii uzdrawiał, poradził sobie z każdą chorobą, nikogo nie zostawił, ale uczynił to na swój sposób, nie tak jak my tego byśmy oczekiwali. Bowiem Jezus jest bogiem nowości. Bóg przychodzi, by stworzyć w nas nowość i w niej funkcjonować. Pan Bóg oczekuje od każdego z nas nowości i również w nowy sposób chce do nas przemówić, pragnie byśmy wyszli ze swoich schematów, ze swojej skorupy. Jeśli chcemy rozbić tą skorupę, musi wejść do naszego serca i życia Jezus przynosząc miłość i pokój.

Następnie uwielbialiśmy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie,  Źródło Życia i Światłość Świata oraz prosiliśmy Maryję, aby w szczególny sposób była obecna pośród nas i wstawiała się za nami , wypraszając Ducha Jezusa, który na nowo rozpali w naszych sercach wiarę, nadzieję i miłość.  Kolejno ksiądz Damian modlił się za nas o uzdrowienie  duchowe i fizyczne. 

Potem  przeszedł pośród nas z Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie i błogosławił zebranych, zatrzymując się przy wielu osobach. 

Na zakończenie odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski.

Już dziś zapraszamy Cię do udziału w kolejnym Wieczorze Charyzmatycznym Wspólnoty Miriam. Nasze wspólne uwielbienie odbywa się każdą drugą środę miesiąca w Domu Diecezjalnym „Tabor” .

                                                                                                           Autor: Anna Sz.

 

 

 

Znajdź nas na Facebooku Oglądaj co robimy na Instagramie

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?