AktualnościBądź na bieżąco z życiem Wspólnoty

Bądź wierny!

23 listopada 2022

W środowy listopadowy wieczór spotkaliśmy się na wspólnej modlitwie, aby uwielbiać Pana Boga.

Czytaj dalej

Po czym poznać, że nasza Wspólnota jest katolicka?

16 listopada 2022

Podczas kolejnego spotkania na Taborze uczestniczyliśmy w Adoracji Najświętszego Sakramentu, Eucharystii oraz spotkaniu w grupach, gdzie każdy z nas mógł podzielić się z innymi swoimi refleksjami.

Czytaj dalej

Spotkanie diakonii modlitewnej

13 listopada 2022

Wszystkie diakonie mają swoje spotkania. Niektóre spotykają się częściej, niektóre rzadziej. Diakonia modlitewna ma takie swoje spotkania kilka razy w roku. Ostatnie w sobotę (12 listopada). Spotkanie rozpoczęliśmy ofiarowaniem się Matce Bożej w Litanii, a później ks. Damian rozpoczął konferencję nt. odpustów, wskazując, że praktyka pokutna jest jasno wskazywana w Piśmie Świętym i od samego początku wpisana jest w Tradycji Kościoła. Ksiądz Damiana zachęcał nas do praktykowania odpustów, które możemy ofiarować albo za samych siebie, albo za osobę zmarłą.

Następnie był czas na wspólną kawę, pogaduchy, zjedzenie ciastek i owoców. Czas śmiechu i radości oraz drobnej rekreacji. Później odbyły się spotkania w grupach, prowadzone przez: Danusię, Basię, Asię i Halinkę. Był to czas zawiązywania bliskich relacji, poznawania siebie, ale również dzielenia się swoim doświadczeniem modlitwy.

Następnie ks. Damian odprawił Mszę w naszej intencji, przypominając, że Bóg zaprasza nas do wytrwałej modlitwy. Jeżeli chcesz wstąpić do diakonii modlitwy, zapraszamy! Módl się razem z nami 🙂 

Wy jesteście świątynią Boga-listopadowy Wieczór Charyzmatyczny

10 listopada 2022

9  listopada 2022 roku odbył się kolejny Wieczór Charyzmatyczny, poprzedzony konferencją, którą wygłosiła pani Kornelia Lipiec. Była to kontynuacja październikowych rozważań na temat „Jak ocalić miłość?”

Czytaj dalej

Listopadowe zaduszki

3 listopada 2022

Dziś 02.11.2022 we wspomnienie wszystkich naszych wiernych zmarłych w auli DD ,,Tabor” w Rzeszowie odbyło się kolejne nasze wspólnotowe spotkanie.  

  Rozpoczęło się ono jak zawsze od Adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy, aby w ten sposób przygotować się na spotkanie z Chrystusem w Eucharystii, poprzez osobiste wyciszenie i pozostawienie Bogu tego co nas mogłoby rozpraszać i zabierać naszą uwagę. Po adoracji odbyła się Eucharystia w której modliliśmy się za wszystkich naszych zmarłych. 

Po Eucharystii modliliśmy się różańcem za naszych bliskich zmarłych, których mieliśmy możliwość, przez Mszą Świętą spisać na kartce i złożyć w koszyczku na wypominki. Modlitwie tej zostali też poleceni wszyscy zmarli, których nie wypisaliśmy ale nosimy ich w sercach i polecamy Bożemu Miłosierdziu. Po modlitwie różańcowej trwaliśmy w dalszej modlitwie przed Jezusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie, polecając Mu nas samych, abyśmy umieli tak żyć aby osiągnąć życie wieczne.  Modliliśmy się też o to by Dobry Bóg pomógł nam uleczyć zranienia i to co nas boli, by otarł nasze łzy, wywołane zranieniami, odrzuceniem w ostatnim tygodniu. Po zakończonej modlitwie ksiądz Damian udzielił nam wszystkim błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem po którym odśpiewaliśmy apel. 

Po zakończeniu wspólnotowego spotkania na auli odbyło się jeszcze krótkie spotkanie dla nowych członków wspólnoty, które poprowadziły nasze animatorki diakoni wprowadzającej – Kasia i Madzia. Nowym członkom podczas tego spotkania przedstawione zostały zasady, cele i obowiązki z  jakimi wiążę się przynależność do wspólnoty.  Nowi członkowie mogli tez usłyszeć krótkie świadectwo jednej z członkiń wspólnoty o tym co daje jej wspólnota.  

 

Będziecie czerpać ze zdrojów zbawienia

19 października 2022

Dzisiejsze spotkanie odbyło się według standardowej formuły spotkań w każdą trzecią środę miesiąca: Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy + Eucharystia + Różaniec.

Czytaj dalej

Poznawaj swoje serce – październikowy Wieczór Charyzmatyczny

12 października 2022

12 października 2022 roku odbył się kolejny Wieczór Charyzmatyczny, który jak zawsze był poprzedzony konferencją.

Czytaj dalej

Zawsze okazywać miłosierdzie

5 października 2022

Nasze kolejne spotkanie wspólnotowe rozpoczęliśmy od Adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy, a następnie spotkaliśmy się z Żywym Chrystusem podczas Eucharystii.

Czytaj dalej

Rekolekcje 5 kluczy

3 października 2022

W dniach 30 września – 2 październik 2022 r. w Domu Diecezjalnym Tabor odbywały się rekolekcje z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie wg „5 kluczy” Neala Lozano. Rekolekcje, które wygłosił ks. Damian Ziemba, zostały zorganizowane przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym MIRIAM. Czytaj dalej

Niebiosa głoszą chwałę Boga

21 września 2022

Gdy pogoda w połowie września przypomina raczej listopadową, pewnie większość z nas najchętniej zostałaby w domu pod kołdrą.

Czytaj dalej
Znajdź nas na Facebooku Oglądaj co robimy na Instagramie

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?