F.A.Q.

Tutaj znajdziesz odpowiedzi na często zadawane pytania

  • Ile trzeba mieć lat, żeby należeć do Waszej Wspólnoty?

W naszej Wspólnocie są osoby w różnym wieku. Są ludzie młodzi, osoby w średnim wieku i ludzie starsi. Nie mamy więc żadnych ograniczeń wiekowych.

  • Co trzeba zrobić, aby zostać członkiem Waszej grupy?

Wystarczy przyjść na kilka spotkań i pozostać z nami poddając się formacji, która jest proponowana we Wspólnocie.

  • Czy można w Waszej grupie prosić o modlitwę wstawienniczą nie będąc jej członkiem?

Tak, istnieje taka możliwość. Trzeba jednak wcześniej o to poprosić, bo nie na każdym spotkaniu modlitewnym jest przewidziany czas na ten rodzaj modlitwy.

  • Czy są jakieś obowiązkowe elementy formacji dla członków Miriam?

Po pierwsze zachęcamy i wymagamy tego, aby każda z osób, które są w naszej Wspólnocie prowadziła życie sakramentalne (częsta spowiedź, uczestnictwo we Mszy świętej) i modlitewne. Poza tym każdy z nas jest zobowiązany do codziennej medytacji Słowa Bożego, która powinna trwać przynajmniej 20-30 minut. Jesteśmy też zachęcani do korzystania z posługi stałego spowiednika i kierownictwa duchowego. Formacja członków Wspólnoty dokonuje się też na spotkaniach modlitewnych, katechezach audiowizualnych, sesjach modlitewnych czy rekolekcjach wyjazdowych. Gorąco zachęcamy wszystkie osoby należące do Wspólnoty, aby regularnie korzystały z tych form pogłębiania życia duchowego. Rekolekcje Wspólnoty są zaś elementem obowiązkowym.

  • Należę już do Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym przy innym kościele. Czy mogę zapisać się także do Waszej grupy?

Nie. Nie przyjmujemy osób, które należą już do innej Wspólnoty. Tak jak nie można należeć do dwóch parafii na raz, tak też nie można należeć do dwóch wspólnot Odnowy w jednym czasie. Każda Wspólnota ma swój charyzmat i metody jego realizacji. Należy więc całym sercem oddać się tej Wspólnocie, do której się należy.

  • A czy w związku z powyższym można należeć do jakiejś innej grupy duszpasterskiej i jednocześnie być członkiem Odnowy?

Taka możliwość istnieje, choć nie jest to najlepsze rozwiązanie. W naszej Wspólnocie przyjęliśmy zasadę, że jeśli ktoś należy do innych grup duszpasterskich, a chce należeć też do Odnowy – musi się zdeklarować, że formację i posługę we Wspólnocie będzie traktował priorytetowo.

Znajdź nas na Facebooku Oglądaj co robimy na Instagramie

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Scroll Up