O „męskich rekolekcjach”

Męskie rekolekcje adresowane są do mężczyzn, co nie oznacza, że nie mogą brać w nich udziału także kobiety. Dlaczego rekolekcje są kierowane do mężczyzn? Bo mamy wrażenie, że mężczyzni mogą się czuć nieco zapomniani przez Kościół. Gdy w niedzielę uczestniczymy we Mszy świętej to większość osób w świątyni to kobiety… Grupy i wspólnoty duszpasterskie są zdominowane przez kobiety… Dlaczego tak się dzieje? Pewnie czynników, które mają na to wpływ jest wiele, ale jednym z nich jest to, że mężczyzni nie do końca czują się w Kościele dobrze… Czują, że Kościół wymaga od nich czegoś, co nie jest zgodne z ich męską naturą…
W czasie „męskich rekolekcji” chcemy odkłamać takie myślenie i pokazać mężczyznom, że nie muszą być grzecznymi chłopcami, aby odnaleźć swoje miejsce w Kościele. Chcemy im udowodnić, że Kościół ich potrzebuje, nie wypierając się swojej męskiej natury.
(źródło: http://www.bernardyni.rzeszow.pl/?meskie-rekolekcje,553)


Wzorem roku poprzedniego w Bazylice OO. Bernardynów w Rzeszowie w dniach 18 – 20 marca 2013 roku odbędą się Drugie Męskie Rekolekcje. Poprowadzi je duszpasterz rodzin o. Mirosław Bijata OSPPE.

Uwieńczeniem Drugich Męskich Rekolekcji bedzie II Męska Droga Krzyżowa. Rozpocznie się w piątek 22 marca 2013 roku na placu św. Jana z Dukli przez Bazyliką OO. Bernardynów w Rzeszowie i będzie prowadzić Bazyliki Matki Bożej Boreckiej w Borku Starym. 

ostatnia aktualizacja: 05.04.2013 r.


4 Akcja ewangelizacyjna Fundacji Charismata

pt. Drugie Męskie Rekolekcje w Rzeszowie

Cel: ewangelizacja mężczyzn

Sposób realizacji celu: promocja i reklama Drugich Męskich Rekolekcji

Pomysł: 15 stycznia 2013

Etapy realizacji:

1. Uzgodnie zasad promocji i reklamy z organizatorem rekolekcji – styczeń 2013
2. Reklama na bilbordach Drugich Męskich Rekolekcji – marzec 2013

Podsumowanie:

W rekolekcjach uczestniczyło ponad 300 mężczyzn.
Rekolekcje w całości były transmitowane przez Radio Via.


Dziękujemy naszym darczyńcom!