Ku wolności

„Ku wolności” to nazwa programu profilaktyczno-artystyczno-ewangelizacyjnego, przedstawianego przez grupę Wyrwani z Niewoli, a organizowanego przez Fundację Charismata im. Św. Pawła Apostoła. W skład grupy wchodzą: Piotr „Pit” Zalewski-student psychologii i autor książki „Wyrwani z niewoli” oraz Jacek Zajkowski -artysta muzyki hip-hop o pseudonimie „Zetaigreka”.

„Wyrwani z niewoli” od 4 lat jeżdżą po całej Polsce, odwiedzili kilkaset szkół, przez co mają ogromne doświadczenie w pracy z młodzieżą. Mają poparcie i dobre opinie wielu dyrektorów, pedagogów Księży oraz rekomendację Podlaskiego Kuratora Oświaty. Podczas spotkań dzielą się z uczniami swoim doświadczeniem oraz świadectwem życia i nawrócenia osoby uzależnionej od narkotyków, alkoholu, pornografii i innych złudnych przyjemności współczesnego świata. A wszystko to po to, by ukazać młodym ludziom piękno i wartość życia w wolności od wszelkich form uzależnień w oparciu o chrześcijańskie wartości.

Cały ich program to ok. 120 minutowe spotkanie, które ma na celu, przede wszystkim ukazać młodym ludziom piękno życia w wolności od wszelkich form uzależnień w oparciu o chrześcijańskie wartości. W programie planowane jest wprowadzenie w temat, świadectwo wyrwania z niewoli uzależnienia, scenka z czynnym zaangażowaniem uczestników, mini koncert autorskiej muzyki oraz możliwość krótkiej rozmowy, lub zrobienia wspólnych zdjęć. Świadectwo „Wyrwanych z Niewoli” daje nadzieję i przestrogę dla tych, którzy będą sięgali po to co złe i zakazane, ale również dla tych, którzy już pogubili się w świecie uzależnień i chaosu. Program skierowany jest głównie do młodzieży i będzie realizowany w szkołach gimnazjalnych i średnich.

W dniach  21 i 22 września 2015 roku Grupa „Wyrwanych” odbędzie po dwa spotkania dziennie na terenie Rzeszowa w  Zespole Szkół Mechanicznych, Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2, w II Liceum Ogólnokształcącym oraz w Gimnazjum prowadzonym przez Siostry Pijarki. Grupa odbiorców to około 500 uczniów. Realizacja projektu jest możliwa dzięki dofinansowaniu przez Gminę Miasto Rzeszów.

Znajdź nas na Facebooku Oglądaj co robimy na Instagramie

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?