„Ku wolności” to nazwa programu profilaktyczno-artystyczno-ewangelizacyjnego, przedstawianego przez grupę Wyrwani z Niewoli, a organizowanego przez Fundację Charismata im. Św. Pawła Apostoła. W skład grupy wchodzą: Piotr „Pit” Zalewski-student psychologii i autor książki „Wyrwani z niewoli” oraz Jacek Zajkowski -artysta muzyki hip-hop o pseudonimie „Zetaigreka”.

„Wyrwani z niewoli” od 4 lat jeżdżą po całej Polsce, odwiedzili kilkaset szkół, przez co mają ogromne doświadczenie w pracy z młodzieżą. Mają poparcie i dobre opinie wielu dyrektorów, pedagogów Księży oraz rekomendację Podlaskiego Kuratora Oświaty. Podczas spotkań dzielą się z uczniami swoim doświadczeniem oraz świadectwem życia i nawrócenia osoby uzależnionej od narkotyków, alkoholu, pornografii i innych złudnych przyjemności współczesnego świata. A wszystko to po to, by ukazać młodym ludziom piękno i wartość życia w wolności od wszelkich form uzależnień w oparciu o chrześcijańskie wartości.

Cały ich program to ok. 120 minutowe spotkanie, które ma na celu, przede wszystkim ukazać młodym ludziom piękno życia w wolności od wszelkich form uzależnień w oparciu o chrześcijańskie wartości. W programie planowane jest wprowadzenie w temat, świadectwo wyrwania z niewoli uzależnienia, scenka z czynnym zaangażowaniem uczestników, mini koncert autorskiej muzyki oraz możliwość krótkiej rozmowy, lub zrobienia wspólnych zdjęć. Świadectwo „Wyrwanych z Niewoli” daje nadzieję i przestrogę dla tych, którzy będą sięgali po to co złe i zakazane, ale również dla tych, którzy już pogubili się w świecie uzależnień i chaosu. Program skierowany jest głównie do młodzieży i będzie realizowany w szkołach gimnazjalnych i średnich.

W dniach  21 i 22 września 2015 roku Grupa „Wyrwanych” odbędzie po dwa spotkania dziennie na terenie Rzeszowa w  Zespole Szkół Mechanicznych, Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2, w II Liceum Ogólnokształcącym oraz w Gimnazjum prowadzonym przez Siostry Pijarki. Grupa odbiorców to około 500 uczniów. Realizacja projektu jest możliwa dzięki dofinansowaniu przez Gminę Miasto Rzeszów.