W ramach comiesięcznych katechez audiowizualnych organizowanych przez wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym i Franciszkańską Młodzież Oazową, we wtorkowy wieczór (15. grudnia 2009r.) gościliśmy młodych mężczyzn ze Wspólnoty „Cenacolo” z Podęby Radlnej koło Tarnowa.

Nasi goście: Krzysztof, Szymon, Adrian, Łukasz i Miszko przyjechali, aby podzielić się swoim świadectwem wychodzenia z nałogu narkotykowego.

Wspólnota została założona w 1983 roku przez włoską zakonnicę – s. Elwirę. Obecnie na całym świecie istnieje około 60 domów wspólnoty, w których młodzi ludzie, dzięki modlitwie, przyjaźni i pracy wychodzą ze swoich uzależnień. W Polsce istnieją obecnie trzy domy dla mężczyzn. Fenomenem Wspólnoty jest to, że około 80 procent osób, które korzysta ze wszystkiego, co proponuje Wspólnota, wychodzi ze swoich nałogów i rozpoczyna nowe życie.

Po katechezie chłopcy ze Wspólnoty sprzedawali przygotowane przez siebie różańce, oraz książki i płyty. Dochód ze sprzedaży i wszystkie datki zostały przeznaczone na utrzymanie domu Wspólnoty w Porębie Radlnej.

Więcej informacji nt. „Cenacolo” można znaleźć tutaj.

autor: o.W