3. Cenacolo


W ramach comiesięcznych katechez audiowizualnych organizowanych przez wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym i Franciszkańską Młodzież Oazową, we wtorkowy wieczór (15. grudnia 2009r.) gościliśmy młodych mężczyzn ze Wspólnoty „Cenacolo” z Podęby Radlnej koło Tarnowa.

Nasi goście: Krzysztof, Szymon, Adrian, Łukasz i Miszko przyjechali, aby podzielić się swoim świadectwem wychodzenia z nałogu narkotykowego.

Wspólnota została założona w 1983 roku przez włoską zakonnicę – s. Elwirę. Obecnie na całym świecie istnieje około 60 domów wspólnoty, w których młodzi ludzie, dzięki modlitwie, przyjaźni i pracy wychodzą ze swoich uzależnień. W Polsce istnieją obecnie trzy domy dla mężczyzn. Fenomenem Wspólnoty jest to, że około 80 procent osób, które korzysta ze wszystkiego, co proponuje Wspólnota, wychodzi ze swoich nałogów i rozpoczyna nowe życie.

Po katechezie chłopcy ze Wspólnoty sprzedawali przygotowane przez siebie różańce, oraz książki i płyty. Dochód ze sprzedaży i wszystkie datki zostały przeznaczone na utrzymanie domu Wspólnoty w Porębie Radlnej.

Więcej informacji nt. „Cenacolo” można znaleźć tutaj.

autor: o.W

Znajdź nas na Facebooku Oglądaj co robimy na Instagramie

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Scroll Up