9. Sergiusz Orzeszko

„Czym jest zło, gdy go nie widać?” to temat ostatniej przed wakacjami katechezy audiowizualnej, która 22. czerwca 2010r. odbyła się w Bazylice OO. Bernardynów.

Gościem spotkania był subdiakon Sergiusz Orzeszko, członek Instytutu Dobrego Pasterza.

Boża łaska działająca w jego życiu poprowadziła go od ateizmu, w którym się wychował do wiary w Boga w Kościele katolickim.
Nawrócenie Sergiusza dokonało się dziesięć lat temu dzięki rozmowie z s. Michaelą Pawlik OP, którą gościliśmy na katechezie w maju. Prelegent opowiadał m.in. o zagrożeniach związanych z jogą, aikido, tai-chi, bioenergoterapią i sektą Hare Kriszna, której był członkiem. Mówił też o interwencjach Boga w jego życiu i powołaniu go do kapłaństwa.

Spotkanie zostało nagrane:  „Czym jest zło, gdy go nie widać?”

autor: o.W