1. Piotr Stępniak

Piotr Stępniak nosił kiedyś ksywkę „Gepard”. Był niebezpiecznym przestępcą. Kradł, dokonywał rozbojów, handlował narkotykami i gwałcił. Opływał w bogactwo, ale jego życie było pełne lęku i ciemności. Osiem razy próbował popełnić samobójstwo. Gdy odsiadywał kolejną karę w więzieniu (łącznie spędził tam 24 lata), jeden ze strażników ogłosił mu Dobrą Nowinę o miłości Boga. Gepard pobił strażnika, tak że ten został odwieziony do więzienia, ale prawda o Bożej, bezinteresownej miłości została zasiana w jego sercu. Gepard zaczął czytać Pismo Święte i modlić się. Jego przemiana w więzieniu była tak niezwykła, że podejrzewano u niego chorobę psychiczną. Badania lekarskie wykluczyły jednak taką możliwość.
Obecnie Piotr Stępniak ma żonę i dzieci, a z ganstera, który służył układom mafijnym stał się Bożym gangsterem na usługach Jezusa. Wraz z innymi nawróconymi bandytami, tworząc Bożą Bandę Byłych Bandytów, jeździ po całej Polsce, głosi Ewangelię i ostrzega przed życiem, w którym nie ma Boga.

We wtorkowy wieczór 4. września 2012 r. w Bazylice OO. Bernardynów gościliśmy Piotra Stępniaka, który wraz z przyjaciółmi podzielił się swoim świadectwem.
Spotkanie odbyło się w ramach pierwszej w IV cyklu katechezy audiowizualnej.

„Gangster na usługach Jezusa” pod tym linkiem możecie zobaczyć całe spotkanie.

autor: o. W


Zdjęcia: Piotr Szobak
Znajdź nas na Facebooku Oglądaj co robimy na Instagramie

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Scroll Up