2. Maciej Sikorski, Adam Szewczyk

25 listopada 2014 zorganizowaliśmy kolejną katechezę audiowizualną pt. „Szukałem siebie, znalazłeś mnie”.

Swoje świadectwo nawrócenia powiedział do nas Maciej Sikorski. Jego wystąpienie przeplatane było piosenkami, powiązanymi z jego przeszłością i treścią świadectwa, które grał i śpiewał wraz z Adamem Szewczykiem.  Wizualizacje do utworów przygotował Łukasz Murzyn.

To co mówił, uświadomiło nam, że Pan Bóg nieustannie nas szuka! Chce wyciągnąć człowieka nawet z największego bagna, dla Niego nie ma sytuacji życiowych nie do pokonania i co najważniejsze, to On decyduje kiedy odejdziemy z tego świata.

Maciej opowiadał o tym, jak szukał siebie, swojego Ja. Poszukiwał tego co nadaje życiu sens w: narkotykach, astrologii, buddyzmie, jodze, kartach tarota, reiki, wschodnich sztukach walki. W praktykach duchowych, które przez wielu ludzi uważane są za niegroźne, a tak naprawdę niszczą człowieka, bo dają szeroki dostęp szatanowi.

Jezus uratował Go z próby samobójczej i dał drugie życie, nowe życie z Nim. Ta historia pokazuje, że gorliwa modlitwa za kogoś, nawet bez Jego wiedzy działa cuda, że prawdziwy przyjaciel, nawet gdy sam jest na dnie, to nie ciągnie za sobą drugiego, lecz przestrzega przed złem.

Słuchając takiego świadectwa po raz kolejny przekonujemy się o tym, że: Gdzie jednak wzmógł się grzech, tam jeszcze obficiej rozlała się łaska (Rz 5, 20b). Można śmiało powiedzieć, że jeśli Chrystus wyciągnie człowieka z większego grzechu i zagubienia, tym większą wiarę wlewa w Jego serce i to właśnie tacy ludzie są prawdziwymi świadkami Jezusa, a nie przeciętnymi chrześcijanami.

Na katechezie było wielu młodych ludzi. Każdy z nas wyszedł ubogacony duchowo i z zapewnieniem, że jeśli szuka to znajdzie, a Pan Bóg Mu w tym pomoże.

Zdjęcia p. Piotra Szobaka z katechezy audiowizualnej możecie zobaczyć tutaj.

Znajdź nas na Facebooku Oglądaj co robimy na Instagramie

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Scroll Up