3. Kaja Godek

We wtorek 9 grudnia 2014 podczas kolejnej katechezy audiowizualnej gościliśmy Kaję Godek.
Przybliżyła ona słuchaczom temat ochrony życia dzieci nienarodzonych. Przedstawiła także przykłady skutecznych akcji pro-life.

Kaja Godek jest członkiem Fundacji Pro-Prawo do Życia, a prywatnie jest żoną Jana oraz mamą Wojtusia i Róży.  Wojtek jest dzieckiem z zespołem Downa i to w jego obronie, jak i w obronie innych chorych dzieci, których życie jest zagrożone aborcją, staje Kaja. Podczas wystąpienia w Sejmie domagała się pełnego zakazu aborcji, nawet w sytuacji, gdy dziecko miało by być ciężko chore. Aborcję nazywa po imieniu – zabójstwem dzieci. Na argumenty, że płód to jeszcze nie dziecko, Kaja przytacza zapis z Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, że dziecko to człowiek w okresie od poczęcia do śmierci i „prawo do życia nie może być niczym warunkowane”.

W wywiadzie dla Frondy mówiła też: „choroba – zwłaszcza zespół Downa – nie jest dramatem, który unieszczęśliwia. Wszystkie dzieci zasługują na to, żeby się urodzić, bo każdy ma prawo do życia. A jeśli choroba dziecka ma oznaczać, że trzeba będzie się nim ciągle zajmować, pomagać – to państwo powinno pomóc takiej rodzinie, a nie usuwać dziecko.”

Jako skuteczny pro-life Kaja omówiła m. in. wystawę zdjęć dzieci zamordowanych w skutek aborcji, jaka pojawiła się na ulicach Lublina. Ponadto prezentowała materiały filmowe, które ukazywały reakcje przypadkowych przechodniów na prezentowane fotografie. Wskazała na bardzo duże znaczenie pikiet antyaborcyjnych, organizowanych w wielu miastach, jako skuteczny środek przeciwdziałania zabijania nienarodzonych; a przede wszystkim zwiększenia świadomości dotyczącej życia dziecka poczętego.

Podzieliła się także bardzo cennym spostrzeżeniem, że niektóre media nie są przychylne działaniom pro – life. A ich głównym celem jest zniechęcenie jednostki do włączenia się w aktywność antyaborcyjną, poprzez ukazanie bezskuteczności wszystkich ich poczynań.

Kaja zachęcała bardzo mocno do zaangażowania się w działania promujące ochronę życia dzieci poczętych. Zwłaszcza w działania Fundacji Pro – Prawo do życia.


Więcej zdjęć p. Piotra Szobaka z katechezy audiowizualnej możecie zobaczyć tutaj

Znajdź nas na Facebooku Oglądaj co robimy na Instagramie

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?