We wtorek 9 grudnia 2014 podczas kolejnej katechezy audiowizualnej gościliśmy Kaję Godek.
Przybliżyła ona słuchaczom temat ochrony życia dzieci nienarodzonych. Przedstawiła także przykłady skutecznych akcji pro-life.

Kaja Godek jest członkiem Fundacji Pro-Prawo do Życia, a prywatnie jest żoną Jana oraz mamą Wojtusia i Róży.  Wojtek jest dzieckiem z zespołem Downa i to w jego obronie, jak i w obronie innych chorych dzieci, których życie jest zagrożone aborcją, staje Kaja. Podczas wystąpienia w Sejmie domagała się pełnego zakazu aborcji, nawet w sytuacji, gdy dziecko miało by być ciężko chore. Aborcję nazywa po imieniu – zabójstwem dzieci. Na argumenty, że płód to jeszcze nie dziecko, Kaja przytacza zapis z Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, że dziecko to człowiek w okresie od poczęcia do śmierci i „prawo do życia nie może być niczym warunkowane”.

W wywiadzie dla Frondy mówiła też: „choroba – zwłaszcza zespół Downa – nie jest dramatem, który unieszczęśliwia. Wszystkie dzieci zasługują na to, żeby się urodzić, bo każdy ma prawo do życia. A jeśli choroba dziecka ma oznaczać, że trzeba będzie się nim ciągle zajmować, pomagać – to państwo powinno pomóc takiej rodzinie, a nie usuwać dziecko.”

Jako skuteczny pro-life Kaja omówiła m. in. wystawę zdjęć dzieci zamordowanych w skutek aborcji, jaka pojawiła się na ulicach Lublina. Ponadto prezentowała materiały filmowe, które ukazywały reakcje przypadkowych przechodniów na prezentowane fotografie. Wskazała na bardzo duże znaczenie pikiet antyaborcyjnych, organizowanych w wielu miastach, jako skuteczny środek przeciwdziałania zabijania nienarodzonych; a przede wszystkim zwiększenia świadomości dotyczącej życia dziecka poczętego.

Podzieliła się także bardzo cennym spostrzeżeniem, że niektóre media nie są przychylne działaniom pro – life. A ich głównym celem jest zniechęcenie jednostki do włączenia się w aktywność antyaborcyjną, poprzez ukazanie bezskuteczności wszystkich ich poczynań.

Kaja zachęcała bardzo mocno do zaangażowania się w działania promujące ochronę życia dzieci poczętych. Zwłaszcza w działania Fundacji Pro – Prawo do życia.


Więcej zdjęć p. Piotra Szobaka z katechezy audiowizualnej możecie zobaczyć tutaj