3. Aleksandra Scelina

Dzisiaj w auli Domu Diecezjalnego TABOR odbyła się kolejna katecheza audiowizualna, pt.: „Przetrwać cierpienie”. Gościem dzisiejszej katechezy audiowizualnej była Pani Aleksandra Scelina: żona, mama, która jak sama powiedziała o sobie – „jest w Kościele”.

12 lipca 2008 roku Pani Ola urodziła niepełnosprawnego syna Józia. Znalazła się wówczas najciemniejszej dolinie – zastanawiała się, czy takie dziecko jest błogosławieństwem, czy przekleństwem i dlaczego ją to spotkało. Całą noc walczyła z myślami i pytała Boga, o co tutaj chodzi. O świcie w sercu przypomniała sobie usłyszane kiedyś Słowa: „Bóg dając życie, nigdy się nie myli!”. Pokój serca przyszedł po tym, gdy przywołując fragment z Pisma Świętego o powołaniu proroka Izajasza, przyjęła wolę Bożą i zrozumiała, że Bóg ją wybrał i powołuje do specjalnego macierzyństwa. Ta myśl rozświetliła ciemność jej serca i pobudziła postawę dziękczynienia za życie jej nowonarodzonego syna Józia. Podzieliła się także tym, jak sama doświadczając w życiu trudu wychowywania dziecka niepełnosprawnego, równocześnie odkrywa błogosławione działanie Boga, jak jej synek się powoli się rozwija, jak każdy nowy etap jego rozwoju, nowy odruch ruchowy, emocjonalny, przynosi radość całej rodzinie. Podzieliła się spostrzeżeniem braciszka Józia, który pewnego dnia wytłumaczył, że Józio urodził się w ich rodzinie, ponieważ potrafiliśmy go przyjąć, kochamy go i akceptujemy.

Bardzo wzruszającym doświadczeniem dla uczestników katechezy audiowizualnej, było obejrzenie filmu o Józiu, opowiadającym o jego historii życia, osobistych poruszeniach jego rodziców, rodzeństwa, którzy z wielką miłością i oddaniem przyjęli dar jego życia.

Pani Ola zakończyła swoje świadectwo modlitwą do Boga w intencji uczestników dzisiejszego spotkania. Podpisywał również książkę, w której jeden z rozdziałów opowiada historię jej życia, jej osobistego spotkania Boga oraz przedstawia drogę Pani Oli do praktykowania w życiu postawy radosnego dziękczynienia i uwielbienia Boga w cierpieniu, którego doświadcza.

Relacje z tego wydarzenia możesz przeczytać tutaj.
Wszystkie zdjęcia ze spotkania możesz zobaczyć tutaj.

autor: Katarzyna Grela
foto: Grzegorz Wolański

Katecheza audiowizualna „Przetrwać cierpienie”

scelina1.jpg -  scelina 2.jpg -  scelina 3.jpg -  scelina 4.jpg -  scelina 5.jpg -  scelina 6.jpg -  scelina 7.jpg -  scelina 8.jpg -  scelina 9.jpg -  scelina 10.jpg -  scelina 11.jpg -  scelina 12.jpg -  scelina 13.jpg -  scelina 14.jpg -  scelina 15.jpg -  scelina 16.jpg -  scelina 17.jpg -  scelina 18.jpg -  scelina 19.jpg -

Znajdź nas na Facebooku Oglądaj co robimy na Instagramie

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies), które umożliwiają nam udoskonalać stronę. Dowiedz się więcej

Czy wyrażasz na to zgodę?

Scroll Up